Pobyt na zahradě znepříjemňují dotěrní komáři. Vysaďte si rostliny, které je odpudí

 Exterier 
11. července 2020 10:10 / Eva Vogelová
  0
📷
8 fotografií v galerii
Komáři petúnie nesnáší  Pixabay
Léto strávené na zahradě by mohlo být dokonalé. Kazí ho však dotěrný hmyz, který nepříjemně bzučí a saje krev. Máme na mysli komáry, kteří vám relaxování na zahradě mohou velmi znepříjemnit. Můžete je však odpudit pomocí bylinek. Jaké komáři nesnesou?

Pokud chcete vyjít na zahradu, aniž byste na sobě měli tucet štípanců od komárů, nasaďte si rostliny, které komáři nemohou vystát. Poslouží vám jako přírodní repelenty a některé z nich vám budou navíc i vonět.

Levandule

Levandule je silně aromatická rostlina. Lidem většinou voní, ale komáři její vůni nesnášejí. Jde o nenáročnou bylinku, kterou můžete pěstovat na zahrádce i v květináči. Odpudí komáry i z balkonu. Vyžaduje však slunné stanoviště a občasnou zálivku. Na pěstování není levandule náročná. Dokáže odpudit i klíšťata.

Bazalka

Bazalku už si ze semínek vypěstovat nestihnete, ale seženete ji v květináči. Úspěšně odpuzuje komáry a bude se vám hodit i v kuchyni. Na rozdíl od levandule nesnáší dobře slunné stanoviště. Bude se jí dařit spíše v polostínu. Na zahradě v zimě umrzne, takže si ji nechte raději v květináči. Ten dejte na místo, kde trávíte nejvíce času. K odpuzení komárů vám jedna rostlina stačit nebude, musíte si jich pořídit více.

Voňatka citronová

Voňatku citronovou můžete znát pod názvem citronová tráva. Hojně se využívá v asijské kuchyni. Můžete s ní dochucovat pokrmy, ale bude se vám hodit i při nachlazení. Ten největší přínos bude mít ve vaší zahradě, odpudí totiž komáry. Můžete ji pěstovat i v květináči. Pokud ji nasadíte na zahrádku, na zimu musíte voňatku přesadit zpátky do květináče. Citronová tráva potřebuje slunné stanoviště a vydatnou zálivku.

Petúnie

Pokud jste si nasadili okrasnou petúnii, nad komáry máte vyhráno. Velké záplavy květů komáři nedokáží snést. Většinou ji uvidíte v truhlících na oknech, ale můžete ji zasadit i na zahrádce. Krásně vám ji ozdobí svými barevnými květy.

V letních horkách potřebuje vydatnou zálivku, jinak začne usychat. Když dostane to, co potřebuje, dokáže se poměrně rychle zase vzpamatovat. Proti suchu odolává snadněji, když je zasazená na zahradě. Přečtěte si, jak pěstovat pivoňky, aby krásně kvetly.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Vítěz Superstar Adam Pavlovčin vydává první singl a prozrazuje své nové umělecké jméno

Styl

Víra, že my sami můžeme život změnit k lepšímu, skutečně vede k lepší kvalitě života, potvrzují...

Tech

Budoucí tanky české armády: Leopard 2A7 má být především neprůstřelný

Zavřít reklamu