Máte problém s řasami v bazénu?

Když vám bazén začne zelenat, hnědnout nebo dokonce černat, je čas na boj proti řasám.
 Exterier 
25. května 2016 21:29 / Internet
  0   0
Když vám bazén začne zelenat, hnědnout nebo dokonce černat, je čas na boj proti řasám. Stěny a dno bazénu jsou oslizlé a viditelně porostlé drobnou řasou.

Postup při likvidaci řas v bazénu


Jestliže se voda ve vašem bazénu zazelená, anebo budou nazelenalé jeho okraje, je zapotřebí začít proti řasám bojovat. Ideálním prvním krokem bude upravení hodnoty pH prostředí vody v bazénu na rozmezí od 6,5 do 7,0. Následně je zapotřebí po nějakých 6 hodinách nechlorovat vodu díky prostředku Chlor Shock, a to na trojnásobnou hodnotu oproti standardu. Na této hodnotě je třeba vodu následně držet při zapnuté filtraci. Po 4 hodinách můžete aplikovat Odstraňovač řas. Za dva dny by měly řasy odumřít. Jelikož byste je ven ostávali velmi složitě, měli byste do vody dát dávku vločkovače, který je dokáže navázat k sobě tak, abyste je pak pohodlně odstranili pouze síťkou. Zůstanou-li na dně bazénu hnědé skvrny, pak byla voda před aplikací odstraňovače řad příliš tvrdá a je třeba ji ještě změkčit a vše znovu opakovat.

Prevence a boj s řasami


Tvorbě řas se dá předejít tím, že se zaměříme na dávkování speciálních výrobků k těmto účelům určených, a to zejména v kritickém období. Řas bychom se měli dočista zbavit pomocí tzv. superchlórování, přesněji řečeno: zdvojnásobíme až zšestinásobíme obvyklou dávku sušeného chlóru. Po tomto ošetření je však potřeba počkat s dalším koupáním, dokud koncentrace chloru neklesne pod 0,8 mg/l. K poklesu by mělo dojít během 24 hodin. Je důležité, aby po šokovém ošetření byly okartáčovány stěny a dno bazénu. Řasy, které mohou zůstat v trhlinkách a záhybech, by se opět začaly množit.
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

V Argentině byly objeveny pozůstatky gigantického dinosaura. Jedná se o nějvětšího tvora, který kdy chodil...

Tech

Bombardér B-21 bude nejlepším letadlem všech dob

Dům a zahrada

Vybavte si prakticky kuchyni tak, aby se vám v ní vařilo co nejlépe

Zavřít reklamu