Pusťte si do bytu nevšední barvu, která uklidňuje a zahání stres

 Interier 
10. června 2021 16:39 / Marie Popelková
  0
📷
6 fotografií v galerii
Smaragdová je královskou barvou Depositphotos
Podle interiérových designérů rok 2021 až 2022 patří jedné velmi neobvyklé barvě, a to smaragdové. Tato barva vnese do vašeho bytu honosnost, ale zároveň prostor zklidní a zjemní.

Smaragdová barva dokáže v lidech vyvolat pohodu, což se v souvislosti se stresem, který přinesla koronavirová doba, obzvláště hodí. Ve smaragdové barvě můžete mít například natřenou některou ze stěn, pořídit lze i zajímavý nábytek v tomto odstínu a pokud vám chybí odvaha, obstarejte si alespoň doplňky v podobě polštářů, dek, ubrusu či prostírání.

"Celý kreativní svět ze smaragdové barvy doslova šílí, obzvláště v kombinaci s hnědou, černou, zlatou či růžovozlatou, tzv. rosegold," konstatovala interiérová designérka Karolína Tůmová.

Dekorace, které jsou trendy

Co se týká materiálů a dekorací, které jsou v souvislosti se smaragdovou barvou v kurzu, je to podle Karolíny Tůmové hlavně semiš, dřevo, černý a zlatý kov či pampová tráva. "Pokud tyto barvy a materiály zkombinujete, vytvoříte nejen příjemnou atmosféru domova, ale zároveň velmi trendy interiér," dodala designérka.

S čím ji kombinovat

Smaragdová je královská barva, která bude působit neobvykle, luxusně a někdy i exoticky. Kombinovat ji lze s bílou, krémovou, béžovou, šedou a velmi dobře vypadá vedle tmavých dřevin. Pokud se nebojíte extrémů, můžete smaragdovou doplnit i o sytě červené prvky. Jde o maximálně kontrastní, ale docela oblíbenou kombinaci.

Kam se hodí

Smaragdová barva se hodí prakticky kamkoliv. Má uklidňující účinek, ale zároveň stimuluje koncentraci a kreativitu. Díky tomu je vhodná i do domácí pracovny či dětského nebo studentského pokoje. Zajímavě ale bude působit také v kuchyni, jídelně, obývacím pokoji i v ložnici. Se smaragdovou barvou však neuděláte krok vedle ani v případě koupelny nebo chodby. Můžete s ní vymalovat zdi, pořídit si koberec, výrazný kousek nábytku nebo vyladit v této barvě dekorace.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herec Miroslav Etzler v těžkém stavu. Připojený na kyslíku teď lituje, že se nenechal proti covidu očkovat

Styl

BMI určuje, zda jste obézní, či nikoliv. Podle jednoduchého výpočtu během chvilky zjistíte, jak na tom...

Dům a zahrada

Naučte se v obchodě poznat zdravou vánoční hvězdu a vyhněte se chybám, kvůli kterým květina mnohdy...

Zavřít reklamu