Rady, jak se v zimě doma zahřát.
Trápí vás studené nohy a ruce? Poradíme, jak se zahřát a na co si dávat pozor.
Proveďte doma „kobercový nálet“
Vyhovují vám doma holé podlahy bez koberců? Jestli chcete v domě udržet více tepla, aspoň na zimu si do nejčastěji používaných místností nějaké koberce a rohožky položte. Nezakrytou podlahou totiž uniká zhruba 10 % tepla.
Nad radiátor umístěte polici
Když velmi blízko k horní části radiátoru dáte polici nebo jinou věc, zabráníte unikání teplého vzduchu nahoru, kde si ho moc neužijete. Bariéra ve formě police naopak teplo rozežene do spodní části místnosti, kde se většina lidí pohybuje, pokud zrovna nemění žárovku ve stropním lustru. Dejte si ale pozor, abyste polici nepokládali přímo na radiátor, protože pak byste šíření tepla naopak bránili.
Mihotavé plamínky
Několik zapálených svíček na jednom místě vytvářejí kouzelnou atmosféru a pocit tepla. Nejčastěji se vyrábějí z parafínu, luxusnější variantu představuje včelí nebo palmový vosk. Do svíček se už tradičně dávají bavlněné knoty, a nemusí být jeden.
Když barvy hřejí
Nejvýraznější prostor v interiéru zpravidla zabírají stěny. Pokud se držíte tradice a malujete, pocitově vás více zahřejí takzvaně teplé barvy. Stále se nabízejí nové a nové odstíny, jež můžou „hřát“ už svým názvem, jako třeba ohnivé flamenco, vášnivá Carmen… Ale nemusí jít jen o výrazné oranžové či červené tóny. Třeba odstín řecké slunce evokuje dostatek tepla, byť jde o světlejší odstín.