Máte po umytí nádobí v myčce příbory flekaté a sklenice se šmouhami? Díky kuličce z alobalu bude opět dokonale čisté a zářivé

 Tipy a inspirace 
20. září 2023 11:01 / Ema Maxová
  0
📷
3 fotografie v galerii
Zářivě čisté nádobí po umytí v myčce budete mít díky kuličce alobalu Depositphotos
Pokud se vám občas stává, že nádobí po umytí v myčce není dostatečně umyté, příbory máte flekaté, sklenice zase se šmouhami, pak máme pro vás geniální řešení. Přidejte při příštím mytí do stojanu s příbory kuličky z alobalu. Ty se postarají o to, že vaše nádobí i příbory budou dokonale čisté a nablýskané.

Hliníková fólie je všestranným pomocníkem v domácnosti, kterého má ve své kuchyni jistě skoro každý z nás. Co jste možná nevěděli, je to, že lze hliníkovou fólii využít také v myčce na nádobí. Má totiž doslova brilantní účinky na nádobí a s příbory udělá hotové zázraky. Vaše nádobí tak bude zářit čistotou a bude bez jakýchkoli šmouh. Proto v případě, kdy vám vaše myčka občas vrací lehce špinavé nádobí, je tento trik s alobalem pro vás skvělým řešením.

Jak funguje hliníková koule?

Pokud si tedy kladete otázku, zda vám hliníková koule v myčce nádobí spíše nepoškodí a nepoškrábe, pak nemusíte mít obavy. Materiál hliníkové koule spolu s tabletou do myčky spustí reakci, díky které bude vaše nádobí dokonale čisté a zářivé.

Zaschlé nečistoty na příborech

Mnoho lidí se potýká s tím, že nerezové příbory jsou po umytí v myčce zašpiněné a zároveň se na nich dělají různé šmouhy. Než abyste příbory dali opět do myčky a doufali, že na druhý pokus se i ztvrdlá špína umyje, vyzkoušejte trik s hliníkovou koulí. Ta si snadno poradí s těmi nejtvrdšími usazeninami špíny, a zároveň vaše příbory dokonale naleští.

Když nemáte myčku na nádobí

Jestliže doma nemáte myčku, můžete vyzkoušet alternativu s hliníkovou koulí. A jak na to? Dejte znečištěné příbory do horké vody a přisypte trochu jedlé sody. Následně je zabalte do hliníkové fólie a nechte účikovat. Po chvíli příbory vyjměte a dočistěte kartáčem na nádobí. Špína i fleky snadno pustí a příbory budou krásně zářit čistotou.

Zdroj: tasteofhome.com, southernliving.com.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Radim Fiala se svou seriálovou manželkou zabloudil, zachránila ho až rosnička z Novy

Styl

Oáza pohody: Jak zahradní lavičky a domky promění vaši zahrádku

Dům a zahrada

Přehled psích plemen, která mají na svědomí nejvíce pokousání lidí