Za špatný spánek může často špatný polštář

Od špatného polštáře bolí hlava i krční páteř
 Tipy a inspirace 
07. listopadu 2016 05:19 / Internet
  1   0
Vstáváte ráno unavení, bez energie a celí rozlámaní? Pak je očividně něco špatně a problém se s největší pravděpodobností skrývá ve vašem polštáři.

Možná každou noc svůj polštář natřásáte, aby byl co nejměkčí a vy se do něj zabořili jako do sněhové závěje. Vaše krční páteř vám za to ale rozhodně nepoděkuje. Ideální polštář by totiž měl být spíš nižší a méně objemný.

Zapomeňte také na mýtus, že byste polštář měli mít i pod rameny. Polštář má podpírat krční páteř, aby byla v rovině s celou páteří a pokud si podepřete i ramena, tohoto efektu nedosáhnete.


Svou roli hraje také tvar polštáře v závislosti na poloze, v jaké nejčastěji spíte 

 

Klasický polštář - má svou tradici a hodí se pro spaní na zádech a na břiše. Je vhodné, když z něj můžete odebírat náplň a dosahovat tak požadované tuhosti. 


Anatomický polštář - nejčastěji má tvar poloviny válečku a je ideální pro spaní na zádech a na boku. Měl by být samozřejmostí pro lidi s bolestmi krční páteře, ne každý si ale zvykne na jeho specifický tvar.

Polštář typu "dražé" - tvarem se blíží klasickému, místo výplně je ale celý tvořen pěnou obohacenou o přírodní extrakty. Většinou má tužší a měkčí stranu, takže ho můžete použít i jako opěrku třeba při čtení v posteli.


Zkuste aloe vera, sóju nebo kokos

Zejména u polštářů z viskoelastické pěny se často setkáte s tím, že obsahují mikrokapsle přírodních látek. Samotná visco pěna totiž patří mezi BIO pěny, což znamená, že se k její výrobě používají zejména přírodní složky, které šetří životní prostředí.

Polštáře s aloe vera působí pozitivně na pokožku a díky protizánětlivým účinkům jsou vhodné i pro alergiky. Polštář typu "dražé" s výtažky ze sóji je zase ideální pro lidi s ekzémy nebo akné. Sójový olej totiž zvlhčuje a chrání nejen suchou pokožku. Opravdovou specialitou je ale polštář z kokosové pěny. Tento materiál je přirozeně elastický, měkký a navíc jemně voní po kokosu.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Rusko hrozí opuštěním programu Mezinárodní vesmírné stanice kvůli sankcím USA

Tech

Nejnovější testy sítí 6G přinášejí překvapivé výsledky

Dům a zahrada

Vyrobte si krásnou a originální dekoraci. Výroba živého obrazu není drahá ani složitá

Zavřít reklamu