Vytvořte si podzimní věnec na vchodové dveře!

 Tipy a inspirace 
26. října 2016 21:30 / Marie Popelková
  0
📷
3 fotografie v galerii
Výroba podzimního věnce Internet
Podzim nemusí být smutné období. Stačí si ho prosvítit například věncem, který vás potěší při každém příchodu domů.
Různé dekorace se stávají nedílnou součástí nejen našeho bytu či domu, ale pronikají i ven. A tak můžeme v poslední době vidět čím dál víc domovních dveří ozdobených tzv. vítacími věnci. Barevný podzim přímo vybízí vytvořit si vítací věnec na dveře už teď.

V podzimních věncích lze využít opravdu nepřeberné množství druhů materiálů. Klasicky se nabízejí listy, větvičky, šišky, bobule, peří, chvojí, snítky nejrůznějších rostlin, a jako přízdoba pak plody nejrůznějších stromů v podobě kaštanů, bukvic, žaludů, šišek atd. Podzimní ladění napovídá, že nejčastěji budou věnce tvořeny v tlumenějších barvách hnědé, béžové, okrové, oranžové a také v jásavější žluté, která dá vyniknout některým detailům těchto dekorací.

Na věneček tyto produkty připevněte tenkým floristickým drátkem, přírodním motouzem, stéblem slámy – anebo si můžete pomoci tavnou pistolí, díky níž lze připevnit sebemenší části dekorace prakticky kdekoliv. Věneček zvládnete vyrobit za jedno podzimní odpoledne a je to určitě lepší varianta, než si hotový věnec kupovat.

Věnce ale nemusejí být jen kulaté. Stále častěji se setkáváme i s hranatými, ty si pak snadno připravíte slepením několika obdélníků předem vyřezaných z šedé aranžérské hmoty na sušené rostliny, kterou následně v rozích slepíte tavnou lepící pistolí
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Takhle dnes vypadají Bertík, Míša a Matýsek z komedie S tebou mě baví svět

Styl

Změna životního stylu se vyplatí. Tipy, jak pít méně alkoholu než dosud

Dům a zahrada

Je nejvyšší čas vysadit si novou úrodu paprik

Zavřít reklamu