Sedací pytel je lehký praktický a navíc svědčí i páteři. Víme, jak vybrat ten správný

 Tipy a inspirace 
08. srpna 2019 07:53 / Veronika Prášilová
  0
📷
5 fotografií v galerii
Sedací pytel je skvělou relaxační pomůckou Shutterstock
Je lehký, praktický a nezabere tolik místa jako klasická sedačka. Řeč je o stále populárnějším doplňku současné doby, a to sedacím pytli či vaku, který v mnoha domácnostech nahrazuje tradiční nábytek k sezení.

Mimo variability nabízí také zdravotní benefity, které při relaxaci nejen u televize jistě oceníte.

Kam s ním

Při výběru tohoto designového kusu nábytku v prvé řadě přemýšlejte nad tím, do jaké místnosti jej budete chtít umístit a kolik prostoru mu můžete nechat. Důležité je si také rozmyslet, jaký tvar pytle či vaku budete do pokoje chtít a jestli bude určen jen pro děti, nebo i pro dospělé. A také samozřejmě zvažte, jakou částku chcete do nového doplňku investovat.

Velkým plusem je, že se dá vak snadno přemístit, proto jeho velikost nemusíte posuzovat na milimetry. Vždycky si jej totiž můžete přenášet z jedné místnosti do druhé, kde by vám třeba jinak překážel.

Na velikosti záleží

Důležité je také zvážit, kdo bude sedací pytel využívat. Pokud má být sedací vak určen do dětského pokoje, můžete pořídit samozřejmě jeho menší variantu. Avšak počítejte s tím, že děti rychle rostou a za pár měsíců už pro ně nebude pytel pohodlný ani funkční. To samé platí pro vás: pokud chcete na vaku lenošit i vy, pořiďte si takový, který vám bude sedět.

Vleže i vsedě

Před koupí vaku byste měli také promyslet, jaký tvar pro vás bude nejlepší. Zvažte tedy, zda chcete na pytli sedět, ležet nebo relaxovat v různých polohách, a podle toho se rozhodněte, jaký tvar bude nejlepší.

Zřejmě nejuniverzálnějším je sedací vak, který vypadá jako obrovský polštář, protože na něm můžete nejen pohodlně sedět, ale také se všemožně povalovat. Dalšími oblíbenými kousky jsou vaky, které vypadají téměř jako klasické křeslo či lenoška.

Také na nich se velmi příjemně sedí a na rozdíl od polštáře nezabírají tolik místa. Navíc je můžete velmi často doplnit taburetem ve stejném designu. Tento styl oceníte také v případě, že jste příznivci takzvaného eskapismu. Více na toto téma jsme psali zde.

Ulevte svým zádům

No, a pokud ještě váháte, možná vám k rozhodnutí pomůže fakt, že sedací pytle a vaky doporučují i lékaři. Oproti sezení na židlích a křeslech totiž vaky zaručují pohodlné usazení, při kterém není na páteř vyvíjen přílišný tlak, který bývá častou příčinou onemocnění zad či bolestí hlavy.

Sedací vaky se totiž krásně přizpůsobí tvaru těla, a pokud v nich odpočívají také méně pohybliví lidé, je u nich mnohem menší riziko vzniku otlaků a proleženin. Vaky navíc nemají žádné ostré hrany, takže se s nimi nemusíte bát, že by se vaše dítko v zápalu hry a dovádění zranilo.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Vítěz Superstar Adam Pavlovčin vydává první singl a prozrazuje své nové umělecké jméno

Styl

Víra, že my sami můžeme život změnit k lepšímu, skutečně vede k lepší kvalitě života, potvrzují...

Dům a zahrada

Posedíte si rádi večer na zahradě? Zasaďte si květiny, které nejvíce voní v noci

Zavřít reklamu