Přesné vrtání do obkládaček

 Tipy a inspirace 
07. srpna 2015 07:19 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Nejlepší volbou pro vrtání do kachliček bude pořídit vrták s diamantovým prachem Wikimedia Commons/Junkyardsparkle
Všichni to známe. Potřebujete navrtat díru do obkládačky - a to tak, že přesně. Ale mrška vrták nám při vrtání rejdí v okruhu 2-3 centimetrů od potřebného místa.

1. Nejprve si na kachličkách naměříte přesně místo, kde chcete díru navrtat.

2. Protože při přiložení vrtáku na povrch kachličky vrták dělá všechno možné, jen nezůstává na místě, kde potřebujete díru vyvrtat, pomůžete si nalepením leukoplasti, kobercové pásky, nebo nějaké jiné zdrsněné lepící pásky. Na ni pak překreslíte souřadnice díry pro navrtání.

3. Pak už jenom přiložíte vrták a vrtáte do kachliček se stejnou přesností, jako do zdi. Vrták už nesklouzává a nedělá díry a oděrky a praskliny do obkladu.

Jaký vrták?

Pro vrtání kachlíků, ať už glazovaných, nebo těch „drsně“ keramických nemáte mnoho na výběr.

Z běžných vrtáků můžete volit pouze vrtáky do betonu, a ty také moc nedoporučujeme. Pokud máte dostatečnou zásobu kachlíků, a nechcete vyhazovat peníze za drahé speciální vrtáky, můžete jej zkusit. Ale nejlepší volbou bude pořídit vrták s diamantovým prachem (diamantový vrták).

Diamantové vrtáky jsou poměrně drahé (stojí kolem 800 korun), ale jejich použití na kachlíky (nebo třeba také na sklo a tvrdší kameny) se určitě vyplatí. Nehrozí praskání křehkých kachlíků a sklouzávání vrtáku po relativně tvrdém povrchu. Musí se při vrtání chladit, ale chladící sada je většinou přiložena v balení k vrtáku. Doporučené otáčky vrtačky při jejich používání jsou okolo 1000 otáček za minutu.

Vrtání

V žádném případě nevrtejte s příklepem! Volte nižší otáčky vrtačky, aby se diamantový hrot nespekl a nepřestal fungovat.

Pokud vrtáte do glazované dlaždice, volte ještě nižší než nízké otáčky (kolem 600 za minutu).
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Zoufalý Ivan Vyskočil nevěří, že jeho syn spáchal sebevraždu. Jeho tělo ještě ani nepohřbili

Styl

Mirka (54): Sestra kvůli mně zemřela, nevyrovnala jsem se s tím roky

Tech

Mega raketa mise Artemis I má za sebou zkoušku mokrých šatů. Na Měsíc se poletí už v létě

Zavřít reklamu