Schovaly se myši před zimou k vám domů? Víme, jak se jich zbavit

 Tipy a inspirace 
06. prosince 2017 13:58 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Myš v bytě napáchá velkou paseku Pixabay
Myši se rády před zimou schovávají někde do tepla a chvilka nepozornosti nebo nějaká škvíra může mít za následek, že se vám tento hlodavec nastěhuje k vám domů. Jenže tohoto nevítaného návštěvníka v obýváku nikdo rád nevidí. Naštěstí se jich lze zbavit, a to i bez chemických návnad.

Myši v domě byste rozhodně neměli tolerovat. Kromě toho, že se s chutí pustí do vašeho uskladněného jídla, nepohrdnou ani kabely od nejrůznějších přístrojů, ohryzají vám nábytek a ještě dokáží přenášet i nejrůznější nemoci.

Někdo používá na myši jed nebo staré dobré pastičky. Jenže někomu pohled na trpící myš v pasti nedělá dobře a jiní zase hledají jinou než chemickou alternativu, jak se hlodavců zbavit. Naštěstí jich existuje hned několik.

Zbavte se myší pomocí limonády

Obyčejná sycená limonáda znamená pro myši jistou smrt. Myši totiž neumějí říhat, a to je pak stojí život. Stačí vzít nějakou jednorázovou misku a nalít do ní limonádu. Misku dejte do místnosti, kde se myš pohybuje, a o zbytek se už nemusíte starat. Ráno pak stačí vzít mrtvou myš a vyhodit ji do popelnice.

Sádrový koktejl

Připravte myším smrtící pochoutku. Ve stejném poměru smíchejte suchou sádru a mouku a vše pak dochuťte asi jednou polévkovu lžící soli. Poblíž této směsi dejte misku s vodou.

Myš začne nejprve ujídat suchou směs, což u ní ale vyvolá pocit žízně. Ráda tak uvítá, že v bllízkosti má připravenou i vodu a půjde se napít. Jenže sádra s vodou a moukou vykoná své a myš uhyne.

Čokoláda

Po čokoládě se myši mohou utlouct. I proto je dobré tuto delikatesu využít jako návnadu. Nastrouhejte ji a smíchejte se sádrou jako v předchozím případě nebo trochou omítky. Opět nezapomeňte dát poblíž misku s vodou. Po konzumaci připravené návnady a vody se směs rozšíří uvnitř těla a myš zemře.

Vyžeňte myši vůní

Babské rady sázejí na čich hlodavců a jejich neoblíbené vůně. Myši prý nepůjdou tam, odkud ucítí heřmánek, řebříček, mátu, listy ořešáku, vratič a česnek. Dokážou je prý odradit i klasické přípravky proti molům, takže jestli nechcete po bytě a sklepích věšet svazky bylinek, můžete je nahradit vonnými tyčkami či bločky proti molům.

Pořiďte si lovce

Myši se bohužel do domů rády vracejí. Pokud máte s těmito malými hlodavci permanentní problém, pořiďte si psa nebo kočku. Myši k vám už nepáchnou a pokud ano, vaši čtyřnozí přátelé se postarají o to, že u vás dlouho pobývat nebudou.

Odchytové pasti

Pokud sice myši v obýváku nesnesete, ale chcete dát hlodavcům šanci na přežití, pořiďte si odchytové pasti, takzvané živolovky. Obvykle mají podobu klícek nebo domečků s úzkým otvorem. Myši nalezou za návnadou dovnitř, ale ven už se nedostanou. Pak stačí odchytovou past odnést hodně daleko od vašeho domu a tam myši vypustit živé a zdravé zpět do přírody. Na podobném principu je založena i trubková pastička nebo dřevěná překlápěcí past.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Victoria Beckham prozradila, jak cvičí a udržuje si postavu. Tuto ověřenou techniku můžete vyzkoušet také

Styl

Skutečně teplé mléko pomáhá lépe usnout, nebo jde jen o mýtus?

Dům a zahrada

Nepodceňujte klování a agresivitu mezi slepicemi. Zabraňte katastrofě včas

Zavřít reklamu