Brambory nemusí být jen k jídlu. Uplatníte je při lyžování i úklidu

 Tipy a inspirace 
05. prosince 2017 07:45 / Marcela Plachá
  0
📷
4 fotografie v galerii
Nepodceňujme brambory - umí toho spoustu Pixabay
Brambory nám mohou usnadnit práci v domácnosti. V kuchyni je umíme upravit na sto způsobů, ale napadlo vás někdy krmit bramborou pelargonii nebo vylákat nezvanou housenku?

Nejčastěji využíváme brambory jako přílohu k hlavnímu chodu. Brambory nám také mohou zachránit pokaženou polévku, když to přeženeme se solí.

Pokud vám při dochucování ujela ruka, ještě není nic ztraceno. Stačí do vroucí polévky přidat pár velkých kusů brambor. Ty do sebe po deseti minutách vaření nasáknou přebytečnou sůl. Po vytažení brambor je polévka zachráněna. Kromě využití v kuchyni pro vás máme pár dalších tipů, které vám usnadní práci v domácnosti.

Pozvěte housenky na hostinu

  • Při strouhání mrkve mohou vaše ruce dostat sytě oranžovou barvu. Jednoduše si ruce vyčistíte, když v nich promnete syrovou bramboru.

  • Navštívily vaše pokojové rostliny nezvané housenky a ničí jejich kořínky? Zbavíte se jich bez křičení i bez chemie. Kolem rostliny položte na hlínu syrové plátky brambor nebo zbylé slupky. Tato potrava vyláká housenky na povrch, pak je stačí jen posbírat.

Nakrmte bramborou vaši pelargonii

  • Pokud rádi pěstujete pelargonie, tak můžete podpořit výživu jejich řízků při sazení. Do brambory udělejte dírku a do ni vložte stonek pelargonie. Bramboru i se stonkem zasaďte. Pelargonie získá z brambory důležité živiny potřebné ke svému růstu.

  • Po uvaření brambor můžete využít zbylou vodu pro vaše stříbrné nádobí. To ponořte asi na 2 hodiny do vody od brambor. Po vytažení nádobí opláchněte a přeleštěte utěrkou. Po zmatnění by nemělo být ani stopy, stříbrné nádobí bude opět zářit.

  • Brambory se dají využít i při sportu, přesněji při lyžování. I když v dnešní době existuje spousta prostředků proti zamlženým brýlím, nabídneme vám jeden přírodní. Po lyžařských brýlích přejeďte syrovou bramborou, budete mít zajištěný výhled bez zamlžených skel.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

České osobnosti ovládly ledovec. Letošní sezonu zahájil i herec Jan Čenský

Styl

Skutečně káva, zelený čaj a chilli zrychlují metabolismus, nebo je to jen mýtus?

Tech

Funkce na chytrých telefonech, která udržuje vaše hesla v bezpečí, bude brzy vypnuta

Zavřít reklamu