خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Zatočte se skvrnami od lihových fixů

Pokud běžné čističe nezabírají, vyzkoušejte následující tipy
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
11. listopadu 2017 17:30 / Shutterstock
  0   0
Skvrny od fixů dokáží potrápit nejednu hospodyňku. A odstranit je, zvlášť z oblečení nebo textilních potahů, už není vůbec snadné. Mnohdy je to prohraný boj. Máme pro vás pár rad, které určitě stojí za to vyzkoušet.

Děti, a nejenom ty, milují kreslení s fixami. Jenomže pokud dojde k nehodě a barva skončí na triku nebo jiné části oblečení či dokonce pohovce, tak z toho mnohým vstávají vlasy hrůzou na hlavě. Pokud nejde o vodou ředitelné fixy nebo nemáte po ruce speciální odstraňovač na tyto skvrny, zkuste těchto pár tipů.

Na lihové fixy lihem

Zkuste skvrnu nejprve potřít lihem a následně dočistit saponátem, ovšem bez vody. Teprve pak oblečení vyperte. Zkusit můžete i obyčejný acetonový odlakovač. Navlhčete si utěrku a jemně s ní vyčistěte skvrnu.

Pasta a jedlá soda

Smíchejte zubní pastu a jedlou sodu v poměru 1:1. Vzniklou směs naneste přímo na skvrnu a nechte chvíli působit. Vlhkou utěrkou potom pastu vmasírujte do skvrny, která by se po chvíli měla začít uvolňovat.

Skvrnu vyzmizíkujte

Vyzkoušejte suchý zmizík. Ten vám pomůže dostat skvrny z mnoha povrchů. Jednoduše s ním zamažte původní skvrnu a otřete ji vlhkou utěrkou. V některých případech je možné dosáhnout odstranění skvrny i obyčejným zmizíkem na propisky.

Citronová šťáva

Šťáva z citronů případně limetek by vám mohla pomoci zbavit se skvrn z většiny druhů látek. Naneste na ni trochu čerstvě vymačkané šťávy a flek pak jemně otírejte utěrkou, dokud nezmizí. Na citlivější látky si šťávu nařeďte trochou vody. Citronovou šťávou můžete odstranit i další tipy skvrn, o kterých jsme psali zde.

Lak na vlasy

Na skvrnu nastříkejte trochu laku na vlasy a nechte jej působit zhruba tak patnáct minut. Potom znečištěnou látku jemně stírejte utěrkou nebo jemným kartáčkem. Postup můžete i opakovat. A údajně to funguje i na starší skvrny.

 

📷
3
fotografie
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Kluka nebo holku? Recept je překvapivě jednoduchý

Tech

Na cestě k Marsu by člověk dostal extrémní množství radiace. Vědci zjistili, kolik

Dům a zahrada

Povalují se vám doma hromady papírů? Tipy, jak se s nimi vypořádat