Není mop jako mop. Prokousejte se výběrem.

 Technika 
30. října 2016 20:49 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Vybíráme kvalitní mop na podlahu. Internet
Práce s mopem je oproti ručnímu vytírání podlahy mnohem pohodlnější a příjemnější.
Nebaví vás nehygienické vytírání podlah jen s hadrem a s koštětem, ze kterého vás bolí záda? Vybavte si svou domácnost moderním pomocníkem, který vám s touto namáhavou činností pomůže. Na trhu je mnoho různých druhů mopů a každý je specifický jinými vlastnostmi.

Rotační mop
Rotační mop je klasický plochý, nebo třásňový mop, jehož hlavice je umístěna na otočném kloubu umožňující rotační ždímání mopu. Výhoda tohoto systému je především hygienické ždímání třásní či návleku podlahového mopu. Perfektní odstředivou ždímací schopnost zařízení oceníte zejména při úklidu podlah náchylných na styk s tekutinou (plovoucí podlahy, parkety, korek).

Plochý mop

Plochý mop je univerzálním a nejpoužívanějším typem mopu. Je vhodný pro vytírání větších ploch. Mop lze doplnit o různé typy náhrad, nebo chcete-li návleků. Nejúčinnější jsou návleky z mikrovlákna, které díky materiálu z kterého jsou vyrobeny, umožňují snadnější úklid a efektivněji zachytávají drobné nečistoty. Náhrady je většinou rovněž možné prát v pračce.

Třásňový mop

Hlavní předností třásňových mopů je vysoká absorpční schopnost a snadná manipulace i ve ztížených podmínkách a úzkých prostorech. Přednosti třásňového mopu oceníte zejména při úklidu kolem nábytku, sloupů a jiného členitého prostoru.

Sprejové mopy pro rychlý úklid

Rychlé, vhodné pro okamžité a každodenní ošetření podlah. Pokud je plníte vodou, pak je nepoužívejte na plochy citlivé na vodu. Některé z nich se ale plní čisticím přípravkem, který může být speciálně vyroben právě pro ošetření dřevěných a laminátových podlah, takže se pak nemusíte bát ani tohoto použití.

Robotický mop

Pokud chcete mít uklizeno, ještě než přijdete domů, nebo se věnovat jiné činnosti, pořiďte si robotický mop. Není to mop v pravém slova smyslu, spíše taková prachovka na podlahy, která vám ulehčí spoustu práce. Dokáže se samostatně pohybovat, shromažďuje a zadržuje prach a chlupy z podlahy. Robotický mop se samostatně odráží od překážek a jeho měkké hrany umožňují čištění v rozích na všech druzích tvrdých podlah. Zároveň se díky své speciální konstrukci a výšce – pouhých 5,5 cm – pohodlně dostane pod většinu nábytku, kam běžnou prachovkou nezajedete. Funguje na dobíjecí baterie, bez potřeby kabelů.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hazard nesnáším. Někdy ale neodolám a sázím, přiznává Andrea Kalivodová

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Dům a zahrada

Snadný a účinný trik na odolnou mastnotu v kuchyni. Použijte obyčejný olej