Co takhle udělat radost Vám i dětem žebřinami.
Pokud chcete interiér jen zpestřit, volte jeden až dva prvky z tělocvičen.
Můžete uplatnit žebřiny, které se dají přetřít podle typu interiéru a poslouží i jako efektní věšák. Hodí se i lavičky pro sezení v obývacím pokoji nebo v jídelně, různé žebříky, kozy, koně a jako dekorace i bradla.
Ribstole, čili žebřiny
Ribstole jsou tak samozřejmou součástí tělocvičen, že nás většinou ani nenapadne přemýšlet, kdy a kde se objevily poprvé.
S nápadem používat na zlepšení kondice cvičební nářadí přišel počátkem 19. století Švéd Pehr Henrik Ling (1766 - 1839), který bývá označován jako otec švédské gymnastiky. Sám na sobě si zkusil, že pravidelné cvičení může výrazně zlepšit zdravotní stav. Postupně vypracoval celou tělocvičnou soustavu, jejíž součástí bylo používání nářadí, které známe z tělocvičen dodnes (např. koně, tyče, ribstole, lavičky, činky).
Výhodou ribstolů je skutečnost, že pro jejich umístění ani cvičení na nich nepotřebujete příliš velký prostor. Nemusíte mít speciální místnost pro domácí fitness. Ribstol můžete ukotvit i k některé ze stěn dětského pokoje. Pokud má být k dispozici i ostatním členům rodiny, pak je nejvhodnějším místem např. dostatečně prostorná hala.
Cvičební nářadí pro všechny generace
Ribstol poslouží jako univerzální tělocvičné nářadí pro všechny členy rodiny, kteří mají aspoň trochu chuť pro své tělo něco udělat. Ti nejmenší budou brát šplhání po žebřinách spíše jako hru a zábavu. Aniž si to uvědomují, výrazně si lezením po nich zlepší motoriku. Starší členové rodiny jej využijí pro posilovací cviky. A uvítají je i všichni, kteří z nějakého důvodu potřebují protáhnout tělo či mít bezpečnou oporu při rehabilitačních cvicích. Zvlášť praktické jsou pro lidi s onemocněním pohybového systému, centrálního nervového systému a pohybového aparátu. Obrovskou výhodou je, že je nemusíte před cvičením nijak připravovat, prostě jsou vám kdykoli k dispozici.