Jak vybrat dekorativní a vánoční osvětlení

Vánočnímu osvětlení již dnes vévodí LED diody.
 Interier 
20. prosince 2016 22:03 / Internet
  0   0
Důležitým bodem při zdobení domu je správný výběr světelné vánoční dekorace. 

Vánoční osvětlení? Bez světla by Vánoce přišly o své kouzlo. Bohužel se na českém trhu objevila celá řada nekvalitních výrobků, jež měly na svědomí celou řadu neštěstí, které pak následně zaplnily černé kroniky. 

Svíticí kabely: Tradiční vánoční osvětlení v podobě LED kabelů představuje solidní základ pro stylové osvětlení. Díky plastovému obalu je tento typ vánočního osvětlení velmi odolný a vhodný i na venkovní použití.
Světelné LED řetězy: Při výzdobě vašeho domu se neobejdete ani bez LED řetězů, které jsou k dostání v různých délkách i barvách. Rovněž se dají použít i na zahradě, terase či balkóně. A to nejen v zimě, ale během celého roku při nejrůznějších příležitostech, od rodinných oslav, přes párty s kamarády až po svatby v rodinném kruhu.
Světelné LED deště a sítě: Působivý výsledný dojem za všech okolností zanechají také LED deště a sítě, které jsou stejně univerzální jako světelné kabely a řetězy. Záplava světel působí opravdu velmi romanticky a nadčasově, takže ani po pár sezónách tento typ LED osvětlení nevyjde z módy.

Oslnivé světelné dekorace: LED dekorace

 
Jestliže už máte jasno v tom, jaké řetězy a kabely budou k osvětlení vašeho domu či zahrady zapotřebí, potom věnujte pozornost dalším světelným dekoracím, díky nimž bude výsledek vskutku dokonalý!

Svítící LED rampouchy: Téměř k nerozeznání podobné skutečným rampouchům jsou světelné rampouchy, které stylově ozdobí nejen krov vaší střechy, ale i interiér vašeho domu. A tam, kde je zima na rampouchy skoupá, se postarají o tu pravou zimní romanci navzdory rozmarům počasí.
Svítící LED koule a kužely: Méně obvyklé tvary vám pomohou vytvořit originální dekoraci, která rovněž působí slavnostním dojmem.
Svítící LED stromy: Stromeček a Vánoce, jedno bez druhého si neumíme představit. Neomezte se však pouze na klasický ozdobený stromeček. Vstup do vašeho domu značně vylepší například elegantní LED strom.
Svítící LED hvězdy: K Vánocům rovněž neodmyslitelně patří svítící hvězdy, které jsou pomyslnou třešničkou na dortu nejen na vánočním stromečku, ale se skvěle vyjímají také u vchodových dveří a podobně.

Na co myslet při výběru vánočního osvětlení?

Při nákupu vánočního osvětlení si ujasněte rozmístění, délku a barvu žárovek. V případě rozmístění promyslete, jaké prostory bude vánoční osvětlení zdobit. Následně orientačně změřte, jak dlouhé řetězy či kabely budete potřebovat. No a v neposlední řadě vyberte vhodnou barvu. Základní barvou je bílá. Ta může mít teplý nebo studený odstín, samozřejmě lze pořídit i jiné barvy. V této fázi myslete na to, že méně je někdy více a volte spíše jednobarevné řešení, aby celková vánoční výzdoba nepůsobila až příliš kýčovitě. Nicméně důležité je, aby se líbila zejména vám. Přece jen si dům a zahrádku zdobíte kvůli sobě.
Důležitou součástí výběru vánočního osvětlení jsou rovněž informace o samotné výrobě a parametrech osvětlení. Na každém výrobku musí být uvedeny údaje o zemi, ze které pochází, dále počet žárovek a parametry IP. Parametry IP označují bezpečnost osvětlení. Čím je číslo vyšší, tím je lepší a bezpečnější. Vánočním světlům pro použití v bytě stačí standardní ochrana, tedy označení IP20. Na světlech pro venkovní použití musí být označení IP44 a vyšší.
POZOR: Pokud je na výrobku uvedeno, že je osvětlení pouze interiérové, rozhodně jej nedávejte ven. V případě LED osvětlení není třeba tento problém řešit. Umožňuje totiž použití ven i dovnitř.

Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Nože do myčky nepatří! Co dalšího raději umýt v ruce?
Teepee pro děti zvládne vyrobit každá šikovná maminka
Retro bude slušet i té vaší kuchyni
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Vynález, který může zcela změnit život na Zemi

Tech

Speciál Tatra 815 TPL utáhl bez problémů čtyřsettunové letadlo

Dům a zahrada

Co dělat, aby vám v horku neuhynuly ryby v jezírku

خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn