Podzimní dekorace! Inspirujte se v přírodě.

 Interier 
14. října 2016 22:24 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Dary podzimu Internet
Podzimní příroda nám nabízí plnou náručí krásné květy, plody, listy a jiné přírodniny, které můžeme využít do podzimních aranžmá.
Podzim je bohatý na materiál, který můžete při výrobě dekorací využít – krásně barevné listy, květy hortenzií, šípky, ozdobné i jedlé dýně, kůra…

S příchodem podzimu si totiž interiér žádá změnu, zejména, co se barevnosti a motivů týče. Inspirací by samozřejmě měla být příroda. V ní najdete především červenou, oranžovou, žlutou, hnědou a zlatou barvu. Tyto tóny rozhodně nejsou smutné a dekorace v těch správných odstínech vytvoří tu pravou podzimní atmosféru.

Plody


Stromy a keře se snaží na poslední chvíli zajistit základ pro budoucí potomstvo, a proto vytváří velké množství plodů. Nasbírejte si lesklé kaštany z jírovce maďalu, které můžete využít při výrobě zvířátek s dětmi, k tvorbě girland nebo si je naaranžujte do misky. Malé ježky připomínají plody kaštanovníku setého, které jsou zprvu zelené a tím, jak postupně sesychají, hnědnou a vydrží měsíce. Nádherné jsou oříšky z lísky turecké, schované v nápadných punčoškách, i po opadu zůstávají ve shlucích. Jádra ořešáku královského s chutí snězte, třeba s medem, ale skořápky, pokud je nožem oddělíte od sebe, uschovejte na dobu adventu, budou se hodit k výrobě lodiček nebo k ozdobení adventního věnce.

Nezapomínejte ani na klasiku – žaludy nebo bukvice. Protáhlé lusky dřezovce trojtrnného jsou výrazně vínové, zatímco lusky vistárie čínské jsou plstnaté. Tmavé a štíhlé, ale jedovaté jsou lusky štědřence odvislého. Nezapomeňte ani na klokočí schované v nafouklých měchýřcích.

Dýně nesmí chybět


Pro podzimní dekorace jsou dýně jedním z typických prvků. V tomto ročním období dozrávají a je možné je využít nejen k jídlu, ale také k dekorování. Pokud nemáte k dispozici dýně ze zahrádky, ať už ty gigantických rozměrů, či třeba menší okrasné odrůdy, není vůbec problém pořídit dekorativní dýně. Ty jsou k dostání v mnoha krásných provedeních, samostatně či v kombinaci s jinými doplňky.

Listy


Barevné listy rozličných tvarů můžete využít k tvorbě girland, z javorových listů se dají vytvořit růže, které si po uschnutí zachovávají svůj tvar, ty nejkrásnější listy můžeme vylisovat a zalaminovat. Mezi nejkrásnější patří listy japonských a dlanitolistých javorů, škumpy ocetné a jasanů.

Květy


I na podzim najdeme v přírodě spoustu kvetoucích rostlin, a to nejen na zahradě, ale i v přírodě. Ve váze vypadají nádherně květy podzimních aster – hvězdnic, třapatek nebo zlatobýlů. Nejvýraznější jsou ale zářivě červené lampionky mochyně židovské, které si můžeme usušit. Nezapomínejte ani na okrasné trávy. Podzimní klasikou jsou jiřiny, hodí se k tvorbě vypichovaných misek, ikeban i klasických kytic.

Mezi oblíbené materiály, ze kterých lze zhotovit podzimní dekorace na stůl nebo za okno, patří jeřabiny, ale také šišky.
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Turecko 2024: Klenot mezi dovolenkovými destinacemi

Tech

Nejlepší funkce chytrých hodinek, které musíte vyzkoušet