Veletrh FOR ARCH bude letos opět pestrý a programově nabitý

 Interier 
08. července 2016 13:20 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Veletrh FOR ARCH Internet
V pořadí sedmadvacátý ročník mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH, který se uskuteční na konci září v areálu PVA EXPO PRAHA v Praze-Letňanech, bude mít letos velmi bohatý a nabitý program. Poprvé se na něm představí různá denní témata včetně tematických odborných konferencí a specializovaných poraden.

Mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH není pouze jednorázovou akcí, ale naopak projektem s celoroční působností zaměřeným na podporu oboru stavebnictví jako celku. Důkazem toho jsou projekty Soutěžní přehlídka stavebních řemesel SUSO, soutěž mladých architektů Young Architect Award (YAA) nebo cena Architekt roku. Vrcholem sezóny je pak veletrh samotný, který se i letos uskuteční v areálu PVA EXPO PRAHA ve dnech 20.–24. září.

Novinkou oproti předchozím ročníkům budou denní témata pokrývající významné trendy moderního stavebnictví. V průběhu veletrhu se tak budou moci návštěvníci seznámit s problematikou kvality výrobků a materiálů, energetickou náročností budov a koncepcí větrání, s otázkami podpory odborného vzdělávání ve stavebnictví, fenoménem „chytrý dům“ a stavbami svépomocí, včetně specifických pracovních postupů. Zároveň také bude k dispozici STAVEBNÍ PORADENSKÉ CENTRUM, ve kterém odborníci v rámci jednotlivých denních témat poradí, jak na věc. Další zajímavým bodem programu bude čtvrtý ročník dvoustranných obchodních jednání MATCHMAKING BUSINESS MEETINGS, v jehož průběhu budou moci podnikatelé, působící v oblastech konstrukčních a stavebních činností, automatizace pro průmysl i domácnosti a modernizace objektů, včetně rekonstrukce památek, získat nové kontakty na evropském trhu a navázat partnerství se zahraničními společnostmi.

Součástí veletrhu FOR ARCH bude i doprovodný program portálu ESTAV.cz. Na přednáškách odborníků z praxe se dozvíte, jak poznat, zda dům trpí poruchou hydroizolace nebo zatékáním, případně, rozpoznat kvalitně provedenou rekonstrukci bytu. Právnička následně poradí, jak postupovat při kontrole kupní smlouvy na nemovitost a finanční poradci vám vysvětlí, jak získat peníze na koupi vlastního pozemku, domu či bytu.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

České osobnosti ovládly ledovec. Letošní sezonu zahájil i herec Jan Čenský

Styl

Skutečně káva, zelený čaj a chilli zrychlují metabolismus, nebo je to jen mýtus?

Dům a zahrada

Jak se nenapálit a koupit dobrou domácí pálenku. Naučte se poznat opravdu kvalitní destilát

Zavřít reklamu