I z malé ložnice lze udělat opticky větší

 Interier 
19. května 2016 19:11 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Inspirace pro malé ložnice. Internet
Ložnice je intimní interiér, kde bychom měli odpočívat a relaxovat. V případě, že však vlastníte byt malých rozměrů, nebo zbyl nevelký prostor zrovna právě na ložnici, je složité odpočívat tam, kde se „rvete“ o prostor s nábytkem. Ale nezoufejte, máme pro vás pár chytrých tipů, jak chytře a komfortně zařídit malou ložnici.

Doporučenou velikostí ložnice pro dvě osoby, kterou je luxusních 12 metrů čtverečných, si může dovolit nejspíš jen málokdo (zvlášť potom v malých panelákových bytech), a proto jsme kolikrát rádi, když vůbec máme samostatnou místnost, kterou můžeme za „ložnici“ označit.

Do stupínku nebo přímo pod lůžko ve výklenku můžeme umístit úložný prostor. Do tohoto prostoru se pak dostaneme pomocí zásuvek, které budou pod postelí a vysouvat se budou do prostoru nebo přímo odklopením lůžka. První varianta bohužel skýtá i nevýhody a to , že zásuvka nebude moci být tak hluboká jako lůžko – jednak bychom pro její celkové vysunutí potřebovali opět stejně velký prostor, který v malé ložnici nemáme a za druhé pokud budou zásuvky méně hluboké, bude prostor za nimi nevyužitý a velmi těžko přístupný. Pokud se tedy rozhodneme prostor pod lůžkem využít, preferujme spíše takový systém, který nám umožní lůžko i s matrací zvednout a tím se dostaneme snadno a kdykoliv k uloženým věcem.

Na stěnu se nebojte použít velké zrcadlo, čímž malý prostor opticky alespoň trochu zvětšíte. S tmavými závěsy, tapetami či doplňky zacházejte spíše opatrně, ložnice by ve výsledku mohla působit až příliš úzkostlivě a stísněně. Pohrát si naopak můžete se světly, kdy kromě stropního svítidla určitě stojí za to pořídit ještě další doplňkové lampy a lampičky. Tyto přijdou vhod nejen večer pro navození příjemné atmosféry, ale rovněž ve chvílích, kdy si budete chtít přečíst svůj oblíbený časopis nebo knížku.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hazard nesnáším. Někdy ale neodolám a sázím, přiznává Andrea Kalivodová

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Dům a zahrada

Snadný a účinný trik na odolnou mastnotu v kuchyni. Použijte obyčejný olej