Dveře ovlivní vzhled celého interiéru

 Interier 
26. dubna 2016 23:18 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Pokud se nerozhodnete úplně sjednotit materiál podlahy a dveří, můžete libovolně kombinovat odstíny. Internet
Dveře znamenají 2 m2 v prostoru a jejich vzhled ovlivní styl interiéru. A tak by měly být v souladu a tvořit jeden celek.

Pravé nebo levé dveře?


První základní otázkou při výběru dveří je správné určení levo/pravosti dveří. Směr otevíraní dveří Vám doporučí projektant, architekt nebo technik, který bude provádět zaměření stavby nebo si levopravost musíte určit sami.

Podle charakteru místnosti


V ložnici nebo pracovně chcete klid, v koupelně zase potřebujete dveře odolné vodě a vlhku, v dětském pokoji byste možná ocenili takový předěl místností, který vydrží hrátky vašich ratolestí. Anebo snad máte doma mazlíčka? Podle svých požadavků vybírejte i dveře – speciální, tedy například zvukově izolační, s klimatickou úpravou, více mechanicky odolné, případně i protipožární.

Barvu a materiál slaďte s podlahou!


Určující pro barvu a materiál dveří by měly být barva podlahy a barva stěn – právě s těmito prvky se interiérové dveře totiž přímo stýkají. „Takže je není potřeba ladit třeba s okenními rámy, jak někteří tvrdí,“ zní další rada. Sladění by mělo být buď „tón v tónu“ nebo kontrastní.

Co se týče materiálů, nejlepší poměr kvalita/cena představuje laminát, který je možné pořídit i v podobě téměř dokonalé imitace dřeva. Na rozdíl od folií potom vydrží i trochu drsnější zacházení, což oceníte, pokud máte doma malé děti nebo domácí mazlíčky, třeba kočku. Extrémně odolné jsou potom interiérové dveře z takzvaného HPL laminátu, který je vhodný do vysoce namáhaných místností a veřejných budov.

Zajímejte se o vnitřní materiál!


Vnitřní materiál standardních interiérových dveří tvoří takzvaná papírová voština. Dveře z voštiny jsou lehké a levnější, nicméně nemají úplně ideální vlastnosti ohledně izolace zvuku. Pokud tedy vybíráte dveře, které budou dělit klidovou zónu bytu třeba od kuchyně, zajímejte, z čeho jsou vyrobeny a raději volte dveře z děrované nebo rovnou plné dřevotřísky. Dále si zjistěte, zda je vnitřní rám dveří z masivního dřeva a zámek je celokovový, abyste předešli případným problémům s průhybem dveří, resp. životností zámku dveří.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Autorka My všichni školou povinní Markéta Zinnerová v slzách. Zemřel jí milovaný manžel

Styl

Proč stárnou muži pomaleji? Rozdíl mezi ženskou a mužskou pokožkou je obrovský

Dům a zahrada

Provoňte toaletu snadno a rychle pomocí dvou věcí. Nečekaně dobře poslouží aviváž a zubní pasta

Zavřít reklamu