Využijte dřevěné přepravky a udělejte si z nich nový nábytek

 Interier 
13. listopadu 2017 10:48 / Marie Popelková
  2   0
📷
7 fotografií v galerii
I z obyčejných dřevěných přepravek lze udělat moderní doplněk vašeho interiéru Shutterstock
Vybavit si domácnost novým nábytkem nemusí být nutně záležitost desetitisíců korun. A dokonce ani tisíců. Poradíme vám, jak si můžete vykouzlit nový interiér za pár korun. A potřebovat k tomu budete jenom pár bedýnek od ovoce či zeleniny a nátěrovou barvu.

Je to skutečně jednoduché. Sežeňte si pár dřevěných přepravek. Dnes je supermarkety nabízejí prakticky zdarma. A pak si ještě přikupte barvu na dřevo. Je jedno, jestli zvolíte bílou nebo jiné barvy. Fantazii se meze nekladou.

Jednotlivé přepravky potom očistěte a pokud na nich najdete například odštípnuté kousky dřeva, zahlaďte je jemným brusným papírem. Pak už jen vezměte do ruky štětec a natírejte. Barvu potom nechejte dobře zaschnout.

Noční stolek nebo stůl

Teď už je jen na vás, jaký nábytek si z přepravek vytvoříte. Můžete si z nic seskládat praktický stůl do obývacího pokoje, a nebo mít nový noční stolek do vaší ložnice, kam se vám vejde lampička i knížky na čtení.

Stojan na květiny

Pokud máte doma spoustu květin a už nevíte, kam s nimi, vytvořte si z přepravek květinovou stěnu. Přepravky naskládejte buď na sebe nebo vedle sebe. Můžete kombinovat umístění na výšku či na šířku.

Nové police raz dva

Z přepravek si rovněž můžete vytvořit nové poličky na stěnu. Jen myslete na to, že běžně dostupné přepravky nejsou zrovna z pevných desek, takže i jejich nosnost není veliká. Pokud tedy máte v plánu naskládat do polic knihy nebo těžší předměty, raději si pořiďte přepravku z masivnějšího dřeva. Nezapomeňtě hlavně o svůj nábytek pravidelně pečovat. O tom, jak mu správnou údržbou prodloužit životnost jsme psali zde.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Madonnina dcera Lourdes promluvila o tom, proč se od své slavné matky distancovala hned po střední škole a...

Styl

Sexuální násilí má nejen psychické, ale také dlouhodobé fyzické dopady

Tech

Jak na instalaci Windows 11 na nepodporovaných PC. Krok za krokem

Zavřít reklamu