Máte problém s řasami v bazénu?

 Exterier 
25. května 2016 21:29 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Když vám bazén začne zelenat, hnědnout nebo dokonce černat, je čas na boj proti řasám. Internet
Když vám bazén začne zelenat, hnědnout nebo dokonce černat, je čas na boj proti řasám. Stěny a dno bazénu jsou oslizlé a viditelně porostlé drobnou řasou.

Postup při likvidaci řas v bazénu


Jestliže se voda ve vašem bazénu zazelená, anebo budou nazelenalé jeho okraje, je zapotřebí začít proti řasám bojovat. Ideálním prvním krokem bude upravení hodnoty pH prostředí vody v bazénu na rozmezí od 6,5 do 7,0. Následně je zapotřebí po nějakých 6 hodinách nechlorovat vodu díky prostředku Chlor Shock, a to na trojnásobnou hodnotu oproti standardu. Na této hodnotě je třeba vodu následně držet při zapnuté filtraci. Po 4 hodinách můžete aplikovat Odstraňovač řas. Za dva dny by měly řasy odumřít. Jelikož byste je ven ostávali velmi složitě, měli byste do vody dát dávku vločkovače, který je dokáže navázat k sobě tak, abyste je pak pohodlně odstranili pouze síťkou. Zůstanou-li na dně bazénu hnědé skvrny, pak byla voda před aplikací odstraňovače řad příliš tvrdá a je třeba ji ještě změkčit a vše znovu opakovat.

Prevence a boj s řasami


Tvorbě řas se dá předejít tím, že se zaměříme na dávkování speciálních výrobků k těmto účelům určených, a to zejména v kritickém období. Řas bychom se měli dočista zbavit pomocí tzv. superchlórování, přesněji řečeno: zdvojnásobíme až zšestinásobíme obvyklou dávku sušeného chlóru. Po tomto ošetření je však potřeba počkat s dalším koupáním, dokud koncentrace chloru neklesne pod 0,8 mg/l. K poklesu by mělo dojít během 24 hodin. Je důležité, aby po šokovém ošetření byly okartáčovány stěny a dno bazénu. Řasy, které mohou zůstat v trhlinkách a záhybech, by se opět začaly množit.
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jiří Mádl debutuje jako autor. Vydává knížku a dokončil scénář ke svému třetímu filmu

Styl

Vysoce citlivých dětí je mnoho. Prožívají náhlé záchvaty vzteku, smutku a běžné výchovné metody na...

Dům a zahrada

Slimáci jsou neúprosní a dokáží zlikvidovat celou vaši úrodu. Jejich invazi se můžete bránit

Zavřít reklamu