Léto je pryč, nadzemní bazény je potřeba zazimovat. Jak na to, abyste si je neponičili

 Exterier 
02. října 2020 08:15 / Mirka Malá
  0
📷
4 fotografie v galerii
Je čas zazimovat bazény Depositphotos
Téměř každý využil pěkného zářijového počasí k posledním koupačkám ve svém zahradním bazénu. Nyní je ale čas nadzemní bazény zazimovat.

Pokud tedy na své zahradě máte nadzemní bazén, je nejvyšší čas připravit ho na zimu. Záleží samozřejmě také na tom, jaký typ nadzemního bazénu máte. Některé totiž můžete na zahradě nechat přes celou zimu, jiné ne.

Jak zazimovat bazén s pevnou konstrukcí

Bazény s pevnou konstrukcí jsou ty, které mohou na zahradě zůstat po celý rok. Jen je potřeba je na podzim řádně na zimu připravit tak, aby je nízké teploty nepoškodily.

V první řadě je potřeba ošetřit vodu v bazénu způsobem, který jednotliví výrobci doporučují pro ten váš typ bazénu. Následně je nutné upustit z bazénu část vody, a to tak, aby její hladina byla pod skimmerem. Ten následně vyčistěte společně se stěnami bazénu.

Odpojte rovněž všechna filtrační a další zařízení, včetně všech hadic. Zbytek vody v bazénu ošetřete zazimovacím prostředkem. Ten však při nízkých teplotách nezabrání zamrznutí vody v bazénu, které by následně vedlo k poškození jeho stěn. Proto do vody vhoďte několik PET lahví, které zabrání rozpínání ledu. Bazén nakonec zakryjte pevně upevněnou plachtou.

Jak zazimovat PVC bazény

PVC bazény jsou ty, které bohužel na zahradě zimu nepřečkají. Není tedy sice potřeba ošetřovat vodu v bazénu na zimu, je ale nutné tyto bazény kompletně vypustit, vyčistit, složit a uložit na místo, kde bez újmy přečkají zimu.

Po vypuštění veškeré vody tedy odpojte všechna zařízení a hadice, vnitřek bazénu důkladně očistěte a vysušte. Pak bazén vyfoukněte.

Důležité pro tento typ bazénů je jejich skladování. Složte tedy bazén podle návodu a uložte ho na místo, na kterém neklesne teplota pod bod mrazu. Ideálně by například v zahradním domku nebo garáži mělo být alespoň 5 stupňů Celsia.

Pokud vše uděláte podle návodu, na jaře bazén zase bez potíží nainstalujete na zahradě a užijete si v něm nové vodní radovánky. Dále čtěte: Vyčistěte špinavý zahradní gril jednoduše a bez chemie.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Daniel Landa se po koronavirových skandálech vrací k hudbě

Styl

Kalhotový kostým si razí cestu zpět do světa módy. Vypadá skvěle a je snadné jej stylovat

Tech

Indie se může řadit k vojenským supervelmocím. Má vlastní a také nejrychlejší hypersonickou střelu

Zavřít reklamu