Podle čeho vybírat pračku se sušičkou

 Technika 
21. listopadu 2018 17:10 / redakce
  2   0
📷
3 fotografie v galerii
 archiv
Pračka se sušičkou je praktickým pomocníkem pro menší domácnosti, které nepojmou dvě samostatná zařízení. Jednotlivé produkty se od sebe ale liší cenou, výkonem i funkcemi a vyznat se v nich může být oříšek. Projděte si základní parametry, podle kterých je dobré se při výběru pračky se sušičkou řídit.

Velikost zařízení

Obvyklé rozměry pračky se sušičkou jsou 85×60×60 cm. Pro úzké prostory, například do malé koupelny nebo pod úzkou kuchyňskou linku, se vyrábějí speciální SLIM zařízení disponující hloubkou od 44 cm. Od rozměrů se pak obvykle také odvíjí velikost bubnu, a tedy kapacita pračky a sušičky. Velikost proto vybírejte s ohledem na velikost prostor, ale také počet lidí v domácnosti a množství prádla, které perete.

Horní nebo přední plnění?

Otázka plnění závisí zejména na prostoru, ve kterém bude pračka se sušičkou umístěná. Pračka s horním plněním má tu nevýhodu, že na ni nic nepoložíte, ani ji nemůžete zabudovat do kuchyňské linky. Na druhou stranu ušetří dost místa na šířku a při její obsluze se nemusíte ohýbat. V případě kombinovaných praček se sušičkou najdete na trhu více produktů s předním plněním. Ty také obvykle disponují širšími možnostmi, co se týče funkcí.

Objem bubnu

Zásadním parametrem je samozřejmě objem bubnu. Ten vybírejte podle počtu lidí v domácnosti a podle toho, kolik toho týdně vyperete. Nezapomínejte, že pro správné vyprání prádla by se neměl buben přeplňovat. Pro jednoho až dva členy domácnosti postačí pračka s kapacitou 4–6 kg, pokud se jedná o vícečlennou rodinu, tak mezi 6–9 kg.

Energetická spotřeba pračky

Jako každý spotřebič má i pračka se sušičkou značení své energetické třídy, které udává Evropská unie. Ta povoluje již pouze zařízení se třídou A+ až A++, které jsou nejúspornější. Spotřeba, kterou udává energetický štítek, počítá s 220 pracími cykly při programu bavlna 60 stupňů.

Hlučnost

U praček se sušičkou vás může zajímat také hlučnost, obzvlášť pokud ji plánujete umístit do otevřené kuchyně. Samotné praní se obvykle pohybuje mezi 50 a 60 decibely, je tedy tišší než následné ždímání a máchání, které dosahuje až 80 decibelů. Na trhu lze sehnat i zařízení, která perou pod 50 decibelů a zvuk ždímání nepřesáhne 70 decibelů, jedná se ale o špičkové produkty, čemuž odpovídá také jejich cena.

Jakou pračku vybrat?

Ekonomická varianta pro mladý pár

Automatická pračka se sušičkou LG F84G6TDM2N disponuje kapacitou praní pro celou rodinu do 8 kg, má 13 programů pro různé prádlo, poměrně tichý chod a přívětivou cenu.

Pro náročnější

Pračka se sušičkou Bosch WDU28560EU zvládne až 9 kilo prádla, má průtokové senzory, které regulují množství vody podle množství prádla, nedochází tak k plýtvání vody. Disponuje 14 základními pracími programy včetně antialergického, který je vhodný pro lidi s citlivou pokožkou.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Karel Vágner otevřeně o úniku před smrtí, vztazích se Zagorovou, Pilarovou i svými dětmi

Styl

Co je transepidermální ztráta vody a jak ovlivňuje vaši pleť

Dům a zahrada

Strašidelné pokojovky zkrášlí byt nejen během Halloweenu. Ozdobí váš interiér po celý rok

Zavřít reklamu