Úžasný trik, jak dát druhý život kytici růží. Budete potřebovat jen syrovou bramboru

Kytici růží lze i po uvadnutí vdechnout život
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
23. dubna 2018 12:41 / Pixabay
  17   3
Snad každá žena čas od času dostane od někoho kytici růží. A většině je asi líto, že po nějaké době ve váze růže uvadnou a hodí se do koše. Jenže tak to být nemusí. Jednoduchým trikem můžete růžím znovu vdechnout život.

Růže z kytice mohou dál žít, stačí k tomu jen syrová brambora, vrták nebo hřebík, květináč a trocha hlíny. Za dva měsíce se stane něco, co vám vyrazí dech.

Tento fígl lze praktikovat doma v bytě, ale i na zahradě. Pokud máte zahrádku, můžete si zde vytvořit doslova pláň růží, a to skutečně za hubičku. Růže z darované kytice tak budou žít věčně.

Jak zasadit růži do brambory

Jakmile vám už kytice růží nebude dělat tu správnou ozdobu, odstraňte z ní všechny listy, odřízněte puk a část stonku, přibližně tři centimetry. Řez na stonku byste měli provést pomocí čistých zahradních nůžek a pod úhlem 45 stupňů. Řízek zkraťte na velikost asi 20 až 25 centimetrů.

Vezměte si brambor a pomocí vrtáku nebo většího hřebíku v něm udělejte otvor. Je důležité zvolit správnou velikost. Do malé dírky by se vám stonek nevešel a v příliš velkém otvoru by zase stonek plaval a nebyl by stabilní.

Pak si vezměte květináč, nasypte do něj asi pěticentimetrovou vrstvu zeminy a vložte brambor se stonkem. Pak bramboru zasypte další zeminou. Pokud se rozhodnete zasadit si růže do záhonu, můžete květináč vynechat a stejným způsobem zasadit růži rovnou do země. 

Odřízněte si spodek plastové láhve a vrchem přikryjte stonek. Tímto způsobem dosáhnete skleníkového efektu.

Pak už stačí jen pravidelně zalévat a za asi dva měsíce vám ze stonku vyroste nádherná růže.

Vyberte správné stanoviště

Nezapomeňte na to, že růže miluje teplo a dostatek přímého slunečního světla. Každý den je potřeba plastovou láhev chvíli sundat, aby rostlina mohla dýchat. Je třeba vyčkat do té doby, dokud se na stonku neobjeví známka nového růstu. Půdu udržujte dostatečně vlhkou.

Pokud růži sadíte rovnou do zahrady, opět vyberte vhodné stanoviště. Růžím se vede na místech, kde si mohou dopřát denně tak šesti hodin dobrého světla a slunce. Ocení i kvalitní propustnou zeminu a hlavně prostor, který nebudou okupovat kořeny jiných květin a stromů. O pěstování růží jsme blíže psali zde.

📷
4
fotografie
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Černá smrt decimovala Evropu výrazně dříve, než se předpokládalo

Tech

Záhadná díra v plášti ISS nemohla být vyvrtána zevnitř, jak se původně uvádělo

Dům a zahrada

Triky v péči o pokojové rostliny, které jste ještě nevyzkoušeli

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn