Jak správně pečovat o péřové ložní prádlo

 Tipy a inspirace 
20. října 2017 09:43 / Marie Popelková
  0   0
📷
2 fotografie v galerii
Péče o péřové výrobky není nikterak složitá, ale neměli bychom ji podceňovat.  Internet
Klasika, která bude mít vždy v českých ložnicích své místo. Péřové přikrývky jsou oblíbené především pro neuvěřitelnou přizpůsobivost tělu, měkkost a nadýchanost. 

Při správné péči vydrží přikrývka deset, ale také až dvacet let, což u syntetiky neočekávejte. Polštáře, které jsou mnohem namáhanější, by se měly měnit po dvou až třech, maximálně pěti letech.

Přikrývky s péřovou náplní mají obecně dlouhou životnost, optimálně udržují tělesné teplo a ideálně přilnou k lidskému tělu. Oproti jiným přikrývkám si lze zvolit množství náplně dle osobních preferencí, takže si můžete vybrat přikrývku tenkou nebo silnější. V poměru udržení tepla a váhy do současné doby nebyl vytvořen materiál s lepšími vlastnostmi, než má peří. Péřové přikrývky jsou oblíbené také proto, že jde o zcela přírodní materiál.
Z běžné péče stačí přikrývky a polštáře občas provzdušnit lehkým naklepáním a vyvětrat. Z hlediska dlouhodobé péče je vhodné peří čistit. 

Několik rad pro údržbu péřových produktů:

• péřový výrobek pravidelně větrejte na nepřímém slunci
• peřiny uchovávejte v suchu
• péřové výrobky pravidelně provzdušněte natřásáním a otáčením
• neskladujte v kompresních a uzavřených obalech
• ošetřujte pouze ve specializovaných provozovnách, domácím praním a nedostatečným proschnutím se peří znehodnocuje
• peří skladujte pouze v prodyšném obalu

Když budu chtít nový péřový výrobek, podle jakých parametrů ho mám vybírat?

Určitě je dobré vědět, jaké peří výrobek obsahuje, zda husí nebo kachní. Levnější výrobky jsou obvykle plněny kachním peřím, které má oproti husímu kratší životnost a někdy může mít specifický pach. Dále je důležité, zda je peří drané nebo sekané (sekané obsahuje více ostrých částic). Dalším parametrem je podíl prachového peří. Čím více prachového peří přikrývka obsahuje, tím je lehčí a komfortnější (pro střední kvalitu 15-20 %). Také se zajímejte, jakým způsobem je přikrývka prošita (ideálně do kostek). V neposlední řadě vždy zohledněte celkovou kvalitu ušití výrobku.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Sandra Nováková popsala hádky s partnerem. Živěji, než byste čekali

Styl

Těchto dvanáct jídel pleť skutečně nesnáší. Raději se jim vyhýbejte

Dům a zahrada

Než přijdou Dušičky, vyčistěte náhrobky. Na každý materiál platí něco jiného

Zavřít reklamu