Proč je lepší bezdrátový zvonek a jak vybrat ten správný

 Interier 
13. října 2017 19:10 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Bezdrátový zvonek je určen pro domovní použití. Tlačítko je většinou umístěno na plotu nebo u vchodových dveří vašeho domu/bytu.  Internet
Žádné tažení vodičů, sekání zdí a pracné uklízení. Pouze přilepit (přišroubovat) a ihned můžete zvonit. Bezdrátové zvonky mohou sloužit jako krátkodosahový paeger pro přivolání pomoci pro starší a nemocné lidi, nebo s ním přivoláte manžela k obědu z garáže. 

Bezdrátové zvonky jsou ideální právě v okamžiku, kdy není v domě zavedena drátová instalace. Na rozdíl od klasického řešení nemusíte po bytě montovat lišty na kabely, složitě vrtat do zdí.

Jejich největší předností je velmi snadná montáž. Skládají se ze dvou částí. Jedna z nich slouží jako zdroj, který jednoduše napojíte do elektrické sítě, druhou pak umístíte na požadované místo, tedy zpravidla k domovním dveřím či brance.
Jednotlivé části od sebe mohou být vzdáleny až několik set metrů, záleží na kvalitě zařízení. 

Postup při výběru zvonku

Ve chvíli, kdy si pořizujete bezdrátový zvonek, je třeba si dát pozor na několik kritérií. Především jde právě o dosah. Kvalitní přístroje jsou schopny bez problémů fungovat až na vzdálenost 100 – 200 metrů, takže je možné vnější část umístit třeba na vstupní bránu před domem. 

Všímejte si u zvonků zejména těchto parametrů:

Způsobu instalace – Bezdrátový zvonek má mít jednoduchou instalaci bez nutnosti stavebních úprav. To znamená, že k zapojení zařízení stačí vnitřní jednotku zapojit do elektřiny, druhou pak pomocí vrtačky upevnit u domovních dveří.
Pracovní teploty – Vzhledem k tomu, že venkovní část zvonku je vystavena celoročním klimatickým podmínkám, vyberte takové zařízení, jež je schopné fungovat i za extrémních teplot. Za dobrý přístroj se považuje takový, který umí pracovat při teplotách od cca -20°C až do +50°C.

Odolnosti vůči vodě a vlhkosti – Venkovní část bezdrátového zvonku musí mít vodotěsnou úpravu, jinak by mohlo při prvním dešti dojít k jeho poškození.
Možnosti nastavení hlasitosti – Domovní zvonky jsou účinné pouze tehdy, jsou-li slyšet. Při výběru si tak všímejte i toho, jak hlasité má zvonění. Jeho intenzita se musí pohybovat minimálně kolem 70dB.

Možnosti volby vyzvánění – Moderní přístroje vám umožňují vybrat si z většího množství vyzváněcích melodií a zvuků. Špičkové bezdrátové zvonky jich mají v systému až několik desítek. 

Nevýhody oproti vestavěnému drátovému zvonku

Bezdrátové zvonky mají drobnou nevýhodu v tom, že jejich venkovní jednotka funguje na baterie. Je tedy nutné sledovat, aby nedošlo k jejímu vybití.
Nevýhodu lze spatřovat také v uchycení tlačítka, které je řešeno u levnějších variant pouze pomocí samolepicí podložky. Hrozí zde riziko, že jej někdo odcizí. Bezpečnějším řešením bude tlačítko prostě přivrtat. Při pouhém nalepení také hrozí, že se zvonek časem odlepí díky povětrnostním vlivům jako je déšť a chlad či naopak teplo.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Michal David otevřeně o největších hitech, Gottovi i o tom, co mu pomohlo po ztrátě malé dcery

Styl

Skřípání zubů opotřebovává sklovinu a může i zničit chrup. Tímto problémem trpí mnozí lidé, aniž...

Dům a zahrada

Vyrobte si jednoduchý svícen proti chmurám a stresu

Zavřít reklamu