Ne každý to dělá rád, ale dělat se to musí! Jak správně vyčistit toaletu?
Než se pustíte do samotného úklidu, tak zkontrolujte, zda máte doma vhodný čisticí prostředek určený pro toaletu. Ideální je přípravek s obsahem kyselin, nejlépe s kyselinou octovou a mravenčí. Vyvarujte se prostředku obsahující chloran sodný. Pokud ho totiž necháte v toaletní míse působit přes noc, může nevratně poškodit glazuru.
NEZAPOMEŃTE RUKAVICE
Nyní po obvodu mísy naneste čisticí prostředek a nechte několik minut působit. Do toalety vložte i wc štětku. Zničí se v ní škodlivé bakterie. Zhruba po deseti minutách působení prostředku se můžete vrhnout do práce. Do ruky popadněte štětku s takzvaným ouškem, díky kterému se bez problémů dostanete pod zakrytý okraj horní mísy. Právě tam se totiž drží nejvíce bakterií a nečistot. Po důkladném vyčištění přichází na řadu wc štětka.
Nejprve do držáku na štětku dejte dezinfekční přípravek, který trochu smíchejte s vodou. Samotnou štětku umyjte pod horkou tekoucí vodou a vložte zpátky do držáku.
POMOCNÍK KARTÁČEK
Dalším důležitým krokem je umytí prkénka. Ideálním pomocníkem při této činnosti je starý kartáček na zuby. Malé štětinky se dostanou i do těch nejhůře přístupných zákoutí a spolu s čisticím prostředkem odstraní veškeré nečistoty z obou stran wc sedátka. Stejně postupujte i u šroubů, díky kterým je toaleta přichycena k zemi. Nezapomeňte také na přechod mezi toaletou a podlahou. Právě v těchto místech se velmi ráda šíří plíseň.
Posledním krokem je umýt mísu i zespodu a je hotovo. Postup opakujte minimálně jednou za měsíc.