Moderní a funkční přikrývky a polštáře

 Tipy a inspirace 
14. října 2014 05:30 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Lůžkoviny s extraktem z Aloe Vera jsou vhodné i pro alergiky a astmatiky bavlna.cz
Klasickým babičkovským duchnám již dávno odzvonilo, nebojme se změny a zkusme nahradit klasické peří podle nových trendů. U přikrývek je to například náplň, tvořená textilním vláknem s úpravou Aloe Vera, které se svými vlastnostmi blíží takzvanému nanovláknu.

Hit na trhu lůžkovin

Nejnovějším trendem se stalo mikrovlákno s výtažky z Aloe Vera. Účinky léčivé aloe jsou známé už po tisíciletí. O jejím použití v prošívaných přikrývkách se ale stále ještě příliš neví. V dnešní době jsou výtažky z Aloe Vera nejen součástí kosmetických přípravků, ale i řady dalších výrobků všude tam, kde se uplatní mimořádné příznivé působení na lidskou pokožku, schopnost zmírňovat bolesti svalů a kloubů.

Zázračná Aloe Vera

Výtažek z Aloe Vera je přidáván do stoprocentního mikrovlákna a v kombinaci s vhodným výplňovým materiálem pak výrobci dosahují opravdu výrazného antibakteriálního efektu lůžkovin. Přikrývky a polštáře z tohoto materiálu jsou vysoce prodyšné, takže jsou vhodné pro alergiky i astmatiky.

Konec plísní a bakterií

Extrakt z Aloe Vera posiluje celkovou vitalitu lidského těla a zároveň dodává pokožce vzácné organické látky. Díky němu je přikrývka vláčnější a pomáhá zjemnit pokožku, zatímco stále poskytuje mimořádnou jemnost a komfort. Kromě toho účinně bojuje s plísněmi a zabíjí nežádoucí bakterie.

Praní účinnost neovlivní

Polštáře a přikrývky s úpravou Aloe Vera můžeme bez obav vyprat v pračce, maximálně však do 95°C. Pokud chceme využít i sušičku, pak bychom měli sušit při nižší teplotě, maximálně do 120°C, postupným zvyšováním teploty. Výrobek se nesmí bělit prostředky uvolňujícími chlór a rozhodně bychom ho neměli žehlit. A nezapomeňte každý den důkladně proklepat polštář.

Praktické a levné

Při výběru nového vybavení postele můžeme sáhnout i po přikrývkách, plněných dutým vláknem, které přijdou levněji. V zimních měsících oceníme hřejivé přikrývky s povrchem z broušeného mikrovlákna a náplní ze stoprocentního polyesteru. Od klasického peří se liší především tím, že se dají naklepávat úplně stejně, ale nesrovnatelně lépe vyhovují požadavkům na hygienu a snadnou údržbu, a navíc mají i delší životnost.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Michal David otevřeně o největších hitech, Gottovi i o tom, co mu pomohlo po ztrátě malé dcery

Styl

Jak odhalit první příznaky sezonní afektivní poruchy. Někdy tento zimní stav může být opravdu vážný

Tech

Takto bude vypadat nová vesmírná stanice na nízké oběžné dráze Země

Zavřít reklamu