Úklid tvrdé podlahy pohodlně a rychle

 Technika 
08. října 2014 08:37 / Marie Popelková
  0
📷
3 fotografie v galerii
Robotický mop uklízí opravdu sám a úplně potichu, takže ho můžeme klidně pustit třeba i v noci irobot.cz
Jsou praktické, trvanlivé, ale velmi rychle se špiní. Péči o podlahy z tvrdých materiálů přesto nemusíme obětovat nekonečné hodiny, namísto toho si můžeme pořídit praktického pomocníka, který pracuje zcela sám. Stačí ho jen naprogramovat a posléze přemáchnout použitou utěrku. Z našeho dne nám tak péče o podlahu odkrojí opravdu jen pár minut.

Plovoucí podlaha, nebo obyčejné linoleum. Tatam je doba, kdy jsme se rozhodovali, zda budeme mít v bytě parkety, linoleum, nebo část podlahy alespoň přikryjeme kobercem. V současnosti můžeme vybírat novou podlahu z nepřeberného množství vzorů, materiálů i technologických postupů. Volbou tvrdé podlahy to ale nekončí. To hlavní, tedy správná péče, přijde až po jejím položení.

Ušetří čas

Času, který můžeme obětovat péči o domácnost, nám s novým stylem života výrazně ubylo, takže se skutečně pravidelné údržbě věnuje málokdo. Například dřevěné podlahy ale vyžadují poměrně častou a šetrnou péči, protože jsou velmi náchylné na přítomnost písku a množství vody. Příliš mnoho vody způsobuje bobtnání a zašednutí, drobná zrnka písku mají na svědomí poškrábání. Zcela nový přístup v údržbě tvrdých podlah představuje robotický mop iRobot Braava 380.

Tichý, šetrný a pečlivější

Revoluční robot Braava používá pokročilý systém navigace v místnosti NorthStar, vyvinutý ve spolupráci s NASA. Funguje jako vnitřní GPS, která pomocí speciální navigační kostky a paprsků vysílaných na strop říká robotovi, která místa již vytřel a která mu ještě zbývají. Účinné utěrky z mikrovlákna se dodávají v provedení pro mokrý (mopování) a suchý úklid (zametání). Obě šetrně posbírají drobné nečistoty a podlahu hezky naleští. K vysoké kvalitě mokrého úklidu přispívá rovněž speciální systém PRO-CLEAN, který udržuje utěrku z mikrovlákna po celou dobu úklidu optimálně vlhkou díky zásobníku na čisticí roztok, zabudovanému ve fixační podložce. Díky tomu iRobot odstraní z podlahy i odolnější skvrny a přitom ji nepoškodí.

Zatímco spíme

K obrovským přednostem patří zcela neslyšný chod. Braava jakožto mop nepoužívá sací systém, takže nevydává během úklidu žádný zvuk. Díky tomu můžeme robota vypouštět do boje s nečistotami i v noci, aniž bychom se museli obávat, že někoho bude rušit ze spánku. K oceňovaným přednostem patří rovněž funkce Pause/Resume, která umožňuje úklid kdykoliv zastavit a následně pokračovat bez ztráty poslední pozice.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Vítěz Superstar Adam Pavlovčin vydává první singl a prozrazuje své nové umělecké jméno

Styl

Víra, že my sami můžeme život změnit k lepšímu, skutečně vede k lepší kvalitě života, potvrzují...

Tech

Budoucí tanky české armády: Leopard 2A7 má být především neprůstřelný

Zavřít reklamu