Podlahové přechodové lišty

 Rekonstrukce 
01. května 2017 20:44 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Přechodové lišty poskytují velmi estetický dojem. Internet
Přechodové lišty se uplatňují při zakrývání spojů mezi podlahovými krytinami různých druhů.

Přechodové lišty vyřeší problémy s nejednotnou výškou podlah. Umožňují čisté řešení přechodu mezi různými typy podlah nebo hravě zvládnou propojit dvě různě vysoké podlahy. Přechodové profily dodávají nejen eleganci místnosti, ale především bezpečnost při používání. 

Druhy přechodových lišt:

profil přechodový
profil schodový,
profil srovnávací
profil ukončovací
profil spojovací
profil soklový
profil systémový atd

Materiál přechodových lišt:

hliníkové – eloxované
hliníkové s dekorační folií
s dřevenou dýhou
z nerezové oceli a mosazi
plastu nebo z různých imitací materiálů 

Vyrovnávací podlahové profily umožňují opticky sladit dvě podlahy s různou výškou. Podlahovou lištu montujeme podle provedení, nejčastěji se jedná o provedení samolepicí nebo šroubovací.

Samolepící lišty

Samolepící přechodové lišty jsou opatřeny jedním nebo několika pásky kvalitního „věčně živého“ kaučukového lepidla, které zaručuje opravdu pevné spojení s řádně odmaštěným povrchem.
 
Předností samolepícího upevnění přechodových lišt, je zejména rychlost a jednoduchost použití. Dnešní moderní lepidla používaná na přechodových lištách vynikají výbornou odolností na změny teplot, velmi pevně přilnou na různé druhy materiálu.
 
Samolepící lišty se vyrábí v nespočetném množství tvarů a rozměrů. Nejpoužívanější materiál pro výrobu přechodových lišt je hliník a to v eloxovaném provedení nebo potažené odolnou laminátovou fólií s vysokou odolností proti oděru.

Šroubovací lišty

Způsob montáže vrtaných přechodových lišt je prověřen lety praxe, je velice pevný a adaptabilní, vyniká snadnou demontáží a následnou montáží i několikrát po sobě, a při demontáži nedochází k destrukci přechodové lišty.
 
Někomu může u tohoto typu lišty vadit viditelná hlavička vrutu, vždy jde o individuální posouzení. Přechodové lišty šroubovací nejsou vhodné tam, kde není možné vrtat do podkladu (podlahové topení, nekvalitní beton a pod.).

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jennifer Aniston ukázala perfektní postavu v bikinách a prozradila, že drží dietu 16/8

Styl

Tasemnice liščí představuje pro člověka reálná rizika. Hlavně pro lidi, kteří konzumují neošetřené...

Dům a zahrada

Nenechávejte koření v kupovaných sáčcích. Hrozí plíseň i ztráta chuti