Vybavte svou kancelář rostlinami, přinese vám to mnoho pozitiv. Poradíme, jaké květiny jsou vhodné

Bojujte proti podzimní únavě pomocí přírody
📷
Dalších 5 fotografií v galerii
 Interier 
09. října 2018 16:05 / Shutterstock
  1   0
Také byste si chtěli uchovat energii, kterou jste načerpali v létě? Stačí málo. Obklopte se v kanceláři rostlinami. Prospějete tak i svému zdraví a uvidíte, jak se brzy zvýší vaše produktivita v práci.

Léto je skutečně nenávratně pryč. Za chvíli spadnou ze stromů poslední zbytky listí a pak nastane období, které je ve znamení mála světla a prudkých změn. Pokud patříte k lidem, které změny počasí ovlivňují, nebo se nedokážete plně soustředit na práci, stačí se obklopit zelení. 

Zeleň, kam se podíváš

Na podzim, a zvlášť v zimě, se řada lidí cítí unaveně a ospale, bez energie. Je to nedostatkem slunečního světla. Proti přírodě nám nepomůže nic jiného než zas a jen příroda. Vyrazte na nákup a pořiďte si květiny. Zbavují stresu, přináší pocit radosti, uklidnění a harmonie, který během práce všichni potřebujeme.

Kam s nimi

Zkuste je rozmístit v blízkosti vašeho pracovního stolu, uvidíte, že práce vám půjde lépe od ruky. Nešetřete s nimi, každá rostlina má jiné kvality a v zimních měsících je potřeba velká podpora od přírody. Je dokázáno, že rostliny čistí vzduch a zvyšují jeho vlhkost, absorbují škodlivé látky, tlumí hluk, odbourávají podráždění očí i bolest hlavy.

Jaké rostliny jsou vhodné

Do větších prostor si můžete pořídit palmu nebo dracénu. Tato oblíbená pokojovka má nejenom krásný exotický vzhled, ale hlavně je zcela nenáročná, stejně tak jako břečťan. Fíkusy pomáhají čistit vzduch a jsou dobře odolné vůči škůdcům. Vyhledávané jsou i díky své rozmanitosti. Lopatkovec (Spathiphyllum) se uplatní vždy, když hledáte vhodnou rostlinu do interiéru, navíc v takovém, kde je potřeba zvlhčit vzduch. Rostlinám je potřeba ale zajistit zálivku i během vaší nepřítomnosti, nepříklad dovolené. Návod, jak na to, jsme psali zde.

📷
5
fotografií
Šárka Sokolská | inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Na Zemi je stále co objevovat. Přesvědčili se o tom v Kanadě

Tech

Vědci vynalezli materiál budoucnosti. Je desetkrát pevnější než ocel a velmi lehký

Dům a zahrada

Vánoční prostírání ve tvaru stromečku. Geniálně jednoduché, jednoduše geniální

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn