Vychutnávejte si balkon plný barev!

Pestrobarevné květy oživí jakýkoliv prostor.
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Exterier 
21. května 2017 06:20 / Shutterstock
  0   0
Milujete květiny, ale máte málo místa? Vytvořte si květinové koše! Mohou být z různých materiálů a osázet se dají nejrůznějšími druhy rostlin. Nejen balkon tak může získat úžasnou atmosféru.

Jaký vybrat materiál

Květinové koše se vyrábějí z různých materiálů. Chcete-li se vyhnout plastovým nádobám, můžete sáhnout po drátěných koších, které bývají vystlané mechem nebo kokosovým vláknem. Bývají také opatřeny papírovou vložkou s otvory pro rostliny. Nebo můžete zvolit košíky z proutí i ze dřeva či ze skla. Možností je mnoho. Není však vhodné zvolit příliš těžké koše, aby nehrozil jejich pád. Nádoby plné mokrého substrátu mohou být velmi těžké. Je třeba tedy háky pečlivě připevnit. 

Umístění

Květinové koše se hodí téměř kamkoliv. Zavěšovat by se měly přibližně do úrovně očí, abyste na ně dobře viděli a také abyste je mohli pohodlně zalévat. Na květiny by mělo alespoň část dne svítit slunce a měly by být chráněny před větrem. Protože mají rostliny v nádobách jen omezený prostor, použijte co nejkvalitnější substrát, ideálně určený pro balkonové rostliny. Vyplatí se přimíchat do něj také hnojivo, které se bude postupně uvolňovat. 

Osázení

Vyplatí se umístit rostliny velmi blízko u sebe, aby vytvořily hustý závoj barev. Při osazování závěsných košů používejte minipetúnie, převislé surfínie, lobélie, převislé pelargónie nebo fuchsie, které jsou vhodné pro stinná místa. Pokud použijete drátěný koš, vyložte ho kokosovým vláknem a třetinu dna pak pokryjte pevnějším igelitem. Do něj předem udělejte díry na několika místech, čímž zabezpečíte odtok přebytečné vody. Můžete také udělat díry, kterými pak prostrčíte rostlinu tak, že bude mít květ venku. Koš tak bude kvést nejen nahoře, ale i po celém obvodu. Ještě než zakoupené rostliny umístíte do koše, zalijte je, aby nasákly vodu. Následně nezapomeňte květinové koše každý den zalévat a občas přimíchejte také hnojivo.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Archeologové odkryli masový hrob křižáků. Mohl je pomoci pohřbít i sám Ludvík IX

Tech

Vydání nové verze Windows se blíží. Poběží na vašem počítači a má smysl ji mít nainstalovanou?

Dům a zahrada

Nesprávným používáním se vrtáky ztupí až čtyřikrát rychleji. Nabrousit si je zvládnete i sami

Zavřít reklamu