Chcete omladit kuchyň, ale na novou nemáte? Řešením je renovace

 Rekonstrukce 
18. května 2017 09:27 / Marie Popelková
  0
📷
5 fotografií v galerii
Rekonstrukce kuchyně nemusí být nákladná a hlavně se dá dělat postupně Shutterstock
Vaše stará kuchyň je už nemoderní, omšelá a značně okoukaná a vy řešíte, co s tím? Pokud nemáte dostatek peněz na fungl novou linku, pusťte se do rekonstrukce té staré! Rozhodně ušetříte a výsledek vás určitě překvapí!

Jsou věci, na kterých je při rekonstrukci kuchyně možné ušetřit a na kterých se naopak škudlit nevyplatí. Pokud chcete provést opravu kuchyně velkolepě, tedy i s výměnou kachliček, tak tady rozhodně vsaďte na kvalitu materiálu i dobrého řemeslníka. Na spoustě dalších věcí ale můžete ušetřit!

Kuchyňské skříňky

Pokud jsou například korpusy vaší kuchyňské linky pořád dobré, je zbytečné vyhazovat tisíce korun za nové. Mnohdy stačí vyměnit dvířka, což vás vyjde podstatně levněji. Někde naopak dvířka nemusíte dávat vůbec a ponecháte si jen police. Kuchyň bude hned vypadat jinak. Zaměřte se také na kování, i to je občas vhodné vyměnit za nové a modernější. Vůbec nejlevnější úpravou starých dvířek je polepit je samolepící tapetou.

Úchytky

Zdá se to být maličkost, ale nová úchytka dokáže divy. Přitom jde o zboží, které vás rozhodně nezruinuje. Sami ale budete překvapeni, jak nový tvar či barva úchytky vaši starou kuchyň rázem promění.

Pracovní deska

Tvář kuchyně dokáže hodně proměnit také pracovní deska, která je už za ty roky poničená a nevzhledná. Na výběr je celá spousta materiálů v různých cenových relacích, takže si vybere snad každý.

Omšelé spotřebiče

Pokud převracíte každou korunu a musíte provést renovaci kuchyně na etapy, nevadí. Pokud například vaše spotřebiče pořád fungují, jen už vypadají omšele, dá se to řešit. Pořiďte si speciální sprej nebo samolepící tapety a trochu si se škaredým vzhledem sporáku či lednice pohrajte. Není to sice ideální, ale než naspoříte na nové spotřebiče, bude to stačit.

Pořádek je základ

Možná to neradi uslyšíte, ale pořádek opravdu dokáže zázraky. Uspořádejte si linku tak, abyste mohli schovat všechny drobné spotřebiče jako topinkovače, kráječe chleba, toustovače nebo mixéry. Kuchyň bude vzdušnější a na první pohled upravenější.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Meghan Markle obviněna vlastní sestrou z nezájmu o otce. Ten dostal mrtvici

Styl

Už jste poznali sílu adaptogenů? Pokud ne, je čas vyzkoušet byliny, které se v čínské medicíně...

Tech

Čína má nebezpečnou autonomní loď plnou autonomních dronů, které mohou operovat ve vzduchu, v terénu i...

Zavřít reklamu