Černý čaj je výborný nejenom pro zahřátí. Vyčistí vám doma podlahy, okna i toaletu

 Tipy a inspirace 
23. října 2021 09:21 / Šárka Sokolská
  0
📷
4 fotografie v galerii
Černý čaj můžete použít sypaný i sáčkový Pixabay
Čaj je výborný nejenom pro zahřátí organismu či při nachlazení, ale najdete v něm také skvělého pomocníka při úklidu. Nevěříte?

Okna beze šmouh, čisté hrnce, pánve, nábytek i podlaha plná lesku, běloskvoucí záchod. To vše můžete mít díky jedinému prostředku, který má doma snad každý. A pokud ne, stojí opravdu minimum peněz. Řeč je o obyčejném černém čaji. 

Univerzální prostředek 

Z čaje si můžete jednoduchým způsobem připravit univerzální prostředek, který lez použít na všechny druhy povrchů. Takže vám odpadne nejenom shánění různých druhů prostředků, ale především vám ten čajový ušetří i vaši peněženku. A jak se tento čisticí zázrak připravuje? Úplně stejně, jako byste si chtěli udělat klasický čaj. Jenom s tím rozdílem, že použijete větší množství čajových lístků - hrst sypaných nebo 2-3 čajových sáčků. Vše zalijte vařící vodou, nechejte louhovat a vychladnout. Čaj přelijte do láhve s rozprašovačem, případně kbelíku a můžete začít používat. Co s ním lze tedy vyčistit?

Vyčistí dřevo

Výluh z černého čaje vás pomůže zbavit jakýchkoli otisků a fleků na nábytku, dveřích i podlahách. Použít jej můžete na jakýkoliv typ podlahy - dřevo, laminát, dýhu. Nezapomeňte jenom podlahu čistit opravdu jen vlhkým hadrem, nepoužívejte moc vody. Povrch nechejte uschnout, poté vyleštěte suchým hadrem nebo mopem. Uvidíte, že po skvrnách nebude ani památky, navíc se bude vaše podlaha i nábytek krásně lesknout. Pokud máte na podlaze různé drobné defekty, můžete si je sami opravit. Jak na to jsme psali zde

Mytí nádobí bude hračka

Podařilo se vám připálit jídlo v hrnci a nevíte, čím tu černotu odstranit? Na to je právě ideální černý čaj. Stačí jej nalít do hrnce, klidně ještě horký, a nechat odležet až do druhého dne. Špína se od stěn krásně uvolní a složky čaje povrch nádobí očistí. A stejně dobré výsledky budete mít, pokud čaj použijete na silně zamaštěné nádobí. 

Už žádné šmouhy

Jestli se chystáte na podzimní úklid oken, pak si k ruce připravte černý čaj. Ten je sice za vás neumyje, ale pomůže vám zbavit se nevzhledných šmouh. Stačí jím umytá okna postříkat a poté vyleštit hadříkem z mikrovlákna. Kromě zářivých oken bude váš interiér také vonět po čaji. Čaj můžete použít i na vaše zrcadla.

Čistá sanitárka 

Pokud vás na toaletě či umyvadle trápí nepříjemné usazeniny, vyzkoušejte na ně černý čaj. Nalijte silný čaj do záchodové místy nebo do místa, které potřebujete očistit, nechejte dvacet minut působit a poté otřete houbou či záchodovou štětkou. Hlídejte si však čas, protože pokud byste čaj nechali působit příliš dlouho, mělo by to opačný efekt.

Zdroj: thedailytea.com, apartmenttherapy.com..

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Zoufalý Ivan Vyskočil nevěří, že jeho syn spáchal sebevraždu. Jeho tělo ještě ani nepohřbili

Styl

Mirka (54): Sestra kvůli mně zemřela, nevyrovnala jsem se s tím roky

Tech

Mega raketa mise Artemis I má za sebou zkoušku mokrých šatů. Na Měsíc se poletí už v létě

Zavřít reklamu