Smrad v domě: Jak ho vyhnat?

Proti smradu v bytě lze bojovat mnoha různými prostředky.
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
11. ledna 2017 07:02 / Shutterstock
  26   0
Zápach v domě je hodně nepříjemný a může být způsoben ledasčím. Starými potravinami, vlhkostí, zkaženým jídlem, cigaretovým kouřem a podobně. Pokud se ale svému domovu pokusíte znovu vrátit příjemnou vůni, máte velkou šanci, že smrad z bytu vyženete! Poradíme, jak na to.

Zápach v lednici

Abyste zbavili ledničku nepříjemného pachu, využijte absorpční schopnosti uhlíku, jedlé sody a vůně různých rostlin. Ustřihněte nylonovou punčochu u špičky a do tohoto "sáčku" dejte lžíci filtračního uhlíku (používá se například v akvaristice), lžíci jedlé sody a velkou hrst koření nebo kůry různého ovoce. Fungují například citrusy, ale i skořice, vanilka atp. Pak punčochu zavažte nití a vložte do lednice. Směs vydrží asi dva měsíce. A funguje nejen v chladničce, ale i třeba ve spíži.

Páchnoucí nábytek

Výborným pomocníkem je obyčejný ocet. Pouhá mísa s octem, položená někde v místnosti, vytáhne zápach z nábytku a poradí si i se spáleninou ve vzduchu. Dobře zafunguje jemný octový roztok i na koženou sedačku, která je načichlá cigaretovým kouřem. Při tomto čištění ale buďte opatrní, ocet používejte v malé dávce a sedačku ihned ošetřete impregnačním krémem.

Smradlavé potahy

Koberce a potahy třeba na sedačce zbavíte zápachu pomocí kukuřičné mouky. Textilie poprašte moukou a po několika hodinách pečlivě vykartáčujte a vysajte vysavačem.

Zápach přitahují i žárovky

Pokud máte dojem, že už jste pro vůni svého domova udělali snad všechno a smrad pořád přetrvává, možná za to může žárovka! Ta totiž přitahuje cigaretový kouř a nelibá vůně se aktivuje pokaždé, když ji rozsvítíte. Zkuste ji jednoduše umýt.

Pach z odpadu

Abyste zabránili nepříjemným pachům vycházejícím z odpadu kuchyňského dřezu, vyhazujte do něj pravidelně kávovou sedlinu. Ta totiž absorbuje pachy a zároveň pomáhá odstraňovat usazené tuky, které způsobují ucpání odpadu. Káva je vůbec zázračnou ingrediencí. Zápach absorbují i její zrnka. Stačí je dát do látkového sáčku a dobře uvázat. Tyto balíčky můžete rozmístit po celém bytě od šatny, kuchyně až po botník.

Nepříjemná zatuchlina

I na zatuchlinu se výborně hodí káva. Umí totiž pohltit nepříjemný vlhký zápach, který se občas může objevit třeba ve skříni starších domů. Výborným pohlcovačem vlhkosti i zápachu je také dřevěné uhlí. Stačí ho dát do krabičky, ve víčku udělat dírky a nechat stát v místě, kde nás vlhkost nejvíce trápí. Uhlí je dobré jednou za měsíc vyměnit. Existuje ale ještě i jeden jednodušší způsob, a to obyčejné křídy. Balíček kříd stáhněte stužkou a pověste třeba do skříně, přebytečnou vlhkost pěkně nasají a po zatuchlině brzy nebude ani památky.

Čpící popelnice

Štve vás zapáchající popelnice? Zkuste na dno nasypat trochu kočičího steliva, které absorbuje pachy. Popelnice sice jako zázrakem nebude doslova vonět, šíření zápachu to ale výrazně zmírní!

📷
4
fotografie
Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Tapetování jako nový trend
Zabalte vánoční dárky ekologicky
Slyšeli jste již o futonu? Zajistí vám kvalitní spánek!
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

S Novotným je to velmi vážné! Jeho syn lhal o jeho stavu!

Zprávy

Po Ukrajině bude následovat tento region Evropy! Varuje aktivista

Dům a zahrada

Dávejte pozor na nemoci močových cest u koček!

1. George Clooney a jeho krásná manželka Amal čekají dvojčátka!

2. Dara Rolins předvedla vysportované tělo! Pevný kulatý zadeček, ploché bříško a luxusní stehna!

3. Ewa Farna ukázala své vnady bez podprsenky! Prsa má jako psí uši!

4. Okouzlující seriálová hvězda, se po dvou adopcích dočkala i vlastního potomka! Je to kluk!

5. Kylie Jenner šokuje: Nechala se natáčet při sexu ve sprše!