خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Tyto pytlíky nikdy nevyhazujte. Zachrání i namočený mobil • Bydlení / inStory.cz
 

Tyto pytlíky nikdy nevyhazujte. Zachrání i namočený mobil

V pytlíčku se skrývá velice užitečný pomocník
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
09. března 2018 10:26 / Shutterstock
  30   5
Málokdo ví, k čemu všemu se hodí malé bílé pytlíčky s potiskem, které se dávají například k novým botám. Ano, slouží proti vlhkosti, ale pokud jich nastřádáte hodně, dobře je využijete i v domácnosti.
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Většina lidí si myslí, že je jedovatý, a tak pytlíček "silica gel" obratem vyhodí a víc se s ním nezabývá. To je ale chyba. Obsah pytlíku má totiž v domácnosti široké využití, stejně jako vodka. O té píšeme zde

Uvnitř pytlíku se skrývají malé průhledné kuličky vyrobené z křemičitanu sodného, které slouží proti nechtěnému zvlhnutí v podstatě čehokoli. Můžete je využít tedy ve spíži, například u luštěnin, obilovin, rýže, ale také u koření nebo granulí pro psy.

A když si nechtěně namočíte mobil, tak z něj vytáhněte baterku a karty a tělo telefonu ponořte do misky plné kuliček silica gelu. To ale není vše.

Zamlžené auto

Pokud se vám mlží sklo v autě, je dobré nasypat si do prodyšného pytlíku kuličky silica gelu, které vlhkost uvnitř vozidla pohltí. Díky tomu by se mlžení mělo zmírnit.

Silica gel vám prodlouží také životnost žiletek. Dokáže z nich okamžitě vytáhnout vlhkost, proto se na jejím povrchu nevytváří tak rychle rez a vydrží déle ostrá.

Stále ostré holítko

Holítko stačí po použití uložit do igelitového sáčku nebo plastové krabičky a přihodit k němu pytlík gelu. Bude to fungovat několikrát, ale pak budete muset pytlíček s krystalky vyměnit.

Kromě toho, že si gel poradí se všemožnou vlhkostí, se dá také použít na černající šperky. Pokud je budete uzavírat do krabičky plné krystalků z křemičitanu, budou stále lesklé a jako nové.

A pokud si chcete jít ihned koupit nové boty, abyste v krabici našli první pytlíček tohoto pomocníka, nemusíte. Silica gel je v současné době už jednoduše k dostání v obchodech.

📷
3
fotografie
Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Chcete si pořídit chatu či chalupu? Na co přitom nezapomenout?
Nemrzněte, když nemusíte! Jak správně odvzdušnit topení?
Jaké si koupit nádobí? To nejlepší!
Komentáře

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Nečekané zjištění. Původní američtí indiáni jsou vlastně Rusové

Tech

Čína udělala první krok k dosažení nebezpečné temné strany Měsíce

Dům a zahrada

Vyvarujte se největších chyb při stavbě domu. Mohly by vás později mrzet