Perlové trendy Vánoc 2014

 Tipy a inspirace 
24. prosince 2014 04:52 / Marie Popelková
  0
📷
6 fotografií v galerii
Perly, perličky, perlové řetězy a dekorace dodají vánoční výzdobě na vznešenosti Preciosa Ornela
Na trhu existuje velké množství ozdob, vyrobených z různých materiálů, a ještě mnohem rozmanitější je jejich zdobení. Pro letošní svátky jsou určující čtyři trendy. Záleží pouze na nás, kterému dáme přednost, protože nejvíc vyhoví naší představě o výzdobě svátečního domova.

Romantika z perel

Základ nabídky v obchodech tvoří skleněné vánoční ozdoby – originální z čirého skla, nebo levnější plastové imitace. Širokou škálu barevných skel doplňuje sortiment povrchových zušlechtění, vytvářejících další optické efekty. Mimořádně efektními skvosty jsou kousky vyrobené z perel a drobných perliček, které nabízí pro nadcházející vánoční čas tradiční český výrobce Preciosa Ornela ve čtyřech stylech.

Soulad a nostalgie

V kolekci nazvané Soulad tvoří vyvážený celek hravé geometrické vzory výšivek ve spojení s čistými barevnými tóny. Striktní řazení barevných ploch kolekce Nostalgie dává vyniknout každému použitému odstínu. Barevné tóny dokážou vytvořit přirozený soulad i u módních doplňků či vtipných dekoračních předmětů. Zajímavě působí kontrast přímých sytých barev s lesklým i matným kovovým vzhledem.

Dobrodružství a hravost

Kombinace nejrůznějších tvarů, velikostí a povrchových úprav v kolekci Dobrodružství nás přenese do neuvěřitelného pohádkového světa, plného překvapivých výsledků. Romantický odlesk temných přírodních barev přirozeně doplňují odstíny zeleně. Hravost zase evokuje těžkou vůni koření orientálními barevnými kombinacemi. Zemité barvy jsou projasněny jemnou žlutí a něžnou starorůžovou perletí.

Pravé zlato

Běžně dostupný na našem trhu je samozřejmě i opravdový luxus. Například Georg Jensen, přední značka, udávající trendy na mezinárodním trhu s luxusním zbožím, která se pyšní dánskými kořeny a věrností k unikátnímu designu, oddanému zejména kvalitě a řemeslné zručnosti. Nabízí vánoční ozdoby, vyrobené opravdu z velmi luxusních materiálů – jsou pozlacené 24karátovým zlatem, bílým nebo černým zlatem, některé jsou nerezové.

Unikáty z trhu

Asi nejjednodušší je vybrat si ty své ozdoby v obchodě. Ceny jsou různé, záleží na kvalitě, provedení i aktuálních trendech. Na vánočních trzích najdeme širokou nabídku ozdob slaměných, dřevěných, skleněných, keramických, kovových či háčkovaných. Většinou jsou sice dražší, kupujeme totiž unikátní kousek, a navíc podpoříme menší výrobce.
Témata: trendy, vánoce, perly, ozdoby
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Daniel Landa se po koronavirových skandálech vrací k hudbě

Styl

Kalhotový kostým si razí cestu zpět do světa módy. Vypadá skvěle a je snadné jej stylovat

Dům a zahrada

Jak řešit trable s oblečením. Zaseklý zip opraví vazelína, trčící kostici běžná náplast

Zavřít reklamu