خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Nebaví vás žehlit? Nemusíte! • Bydlení / inStory.cz
 

Nebaví vás žehlit? Nemusíte!

Stohy prádla už nemusí být vaší noční můrou!
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
09. února 2017 09:05 / Shutterstock
  0   0
Žehlení je přežitek. A pokud je opravdu nutné, proč ho nezredukovat na nutné minimum? Máme pro vás zajímavé tipy, které vám usnadní život.
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Ždímat méně, správně sušit

Jeden trik spočívá v tom, že snížíme otáčky odstřeďování. Moderní pračky se sice předhánějí ve výkonnosti ždímání, ale prádlo může být docela zmuchlané a žehlení se nevyhnete. Poloviční otáčky mohou hodně pomoct. Je také důležité osvojit si správné věšení prádla, kdy každý kus důkladně protřepete, vyrovnáte a pověsíte tak, že bude prádlo schnout rubem ven uchycené za švy. Tak se neobjeví na oblečení stopy po kolíčcích.

Některé kusy nežehlit

Byly doby, kdy se žehlily i ponožky. Ale upřímně, je to k něčemu dobré? Pokud nemáte nějaké zdravotní obtíže a nepotřebujete mít více sterilní prádlo, nemusíte ponožky, kalhotky, slipy či nátělníky vůbec žehlit. Diskutabilní je i žehlení ručníků. Pokud máte přece jen pocit, že byste měli žehličku použít, můžete třeba právě ručníky přežehlit složené. Ušetříte si tím spoustu práce.

Kupovat nemačkavé kusy

V sedmdesátých letech bylo in oblečení z umělých vláken. Vypralo se, pověsilo na ramínko, voda bleskově odtekla a bylo vyžehleno. Tohle oblečení ale nebylo příliš příjemné na nošení. Nicméně i mezi bavlněnými výrobky jsou obrovské rozdíly. Některé se mačkají a jiné ne. Naučte se vybírat ty, se kterými nebudete mít tolik práce. Případně volte košile, které budou směsové. Příjemné na dotek a přitom snadno udržovatelné.

Pořiďte si sušičku prádla

Sušička zatím do českých domácností příliš nepronikla, ale je to pomocník k nezaplacení. Nejenže vás zbaví v zimních měsících nadbytečné vlhkosti v bytě, ale prádlo ze sušičky je nadýchané, nezmačkané a v mnoha případech vhodné k okamžitému použití nebo uložení do skříně. Také výrazně urychlí proces sušení, takže máte své oblečení během několika hodin k dispozici. Námitka, že spotřebovávají mnoho elektrické energie neobstojí. Žehlička také není zrovna úsporný spotřebič a zkuste si vybavit, jak dlouho trvá vyžehlit jedna várka prádla.

📷
1
fotografie
Bronislava Silná | inStory.cz
Kam dál?
Útočí na váš byt rybenky? Bez milosti je zlikvidujte!
Kam s uklízecími prostředky v malém bytě
Čím se vyplatí topit? Máme pro Vás srovnání.
Komentáře

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Ztratili jste se v přírodě? Na tuto populární orientační poučku rychle zapomeňte

Tech

Holandskému lovci satelitů se podařilo zachytit supertajný vesmírný letoun americké armády

Dům a zahrada

Nechte psy žrát syrové maso, ne granule! Říkají zastánci barfování