Zajímavé tipy na likvidaci zápachu v bytě

Cibule někdy páchne, jindy od zápachu pomáhá. Přečtěte si naše tipy!
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
21. ledna 2017 13:16 / Shutterstock
  18   0
Všichni známe situaci, kdy navzdory naší snaze je stále v bytě cítit nějaký nepříjemný pach. Když nepomůže ani hadr ani větrání, mohou nastoupit prostředky, které máme doma. Máme pro vás několik tipů.

Zápach z ryb, česneku a cibule

Pokud i po umytí stále cítíme z nádobí, prkének nebo i svých rukou nepříjemný zápach rybiny či zápach česneku a cibule, pomůže dobře citron. Tímto domácím a ekologickým osvěžovačem vzduchu můžeme potřít nelibě vonící nádobí i ruce a je po problémech.

Zápach v místnosti a v chladničce

Jednou z možností je rozložit v místnosti plátky citronu a nechat je místnost provonět. Pokud potřebujeme silnější metodu, nalijeme trochu octa do nádoby a povaříme pár minut na sporáku. Ocet je výborný i jako prostředek k likvidaci zápachu v chladničce. Celou ji vyčistíme vodou s octem a je hotovo!

Záchodový zápach

Když selžou různé osvěžovače a my potřebujeme rychlé řešení, můžeme si snadno pomoci zapálenou svíčkou. Obratem ji sfoukneme a necháme asi pět minut na záchodě. Stejnou službu vykoná i sfouknutá sirka. Můžeme použít i citron, případně obě metody zkombinovat.

Zápach z barev

Stačí rozkrojit cibuli a nechat ji položenou rozkrojenou stranou nahoru. Až zápach zmizí cibuli vyhoďte. K jídlu se nehodí, protože vstřebala většinu pachu do sebe.

Cigaretový zápach

I v tomto případě pomáhá ocet. Do místnosti dáme misku a ocet do ní nalijeme. Lepší možností je přímo zapálená svíčka. Může vytvářet v místnosti i příjemnou atmosféru.

📷
2
fotografie
Bronislava Silná | inStory.cz
Kam dál?
Vybíráme hrnce do kuchyně: Je lepší litina, nerez nebo sklo?
Tipy, jak udržet krásně provoněný domov po celý rok
Jak vyčistit kuchyňská prkénka a zbavit je bakterií i zápachu
Komentáře

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Nebezpečná houba může žít v našem těle až třicet let, než propukne v závažné onemocnění

Tech

Rusové plánují vyzvednutí svých potopených jaderných ponorek ze dna moří

Dům a zahrada

Vyrobte si originální památku. Vypracujte těsto na otisk dětské ručičky