Může být i tenká izolace dostatečně efektivní? Samozřejmě, že ano!

 Partnerský článek 
27. července 2022 14:17 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Panely Thermano jsou v oblasti tepelné izolace na velmi vysoké technologické úrovni Pexels
Čím silnější je izolační materiál a čím nižší je hodnota součinitele tepelné vodivosti, tím lepší jsou tepelně izolační parametry daného materiálu. Na trhu stavebních materiálů jsou již k dispozici pokročilé produkty, které v sobě kombinují malou tloušťku a maximální účinnost, především při snižování tepelných ztrát konkrétní budovy.

Stavebním produktem, který umožňuje vytvořit tenkou a zároveň maximálně účinnou izolaci je panel Thermano. Tento prvek vykazuje kromě vysoké účinnosti při snižování tepelných ztrát také odolnost proti nasákavosti, velkou pevnost a dlouhou životnost.

Tepelná izolace – materiál, který rozhoduje o energetické náročnosti budov

Tepelná izolace budov snižuje tepelné ztráty, které se vyskytují při přechodu z vnitřní části budov do venkovního prostředí. Tepelná izolace by měla být u každé plochy, která má kontakt s vnějším prostředím nebo místností s nižší úrovní zateplení. Kombinací tepelné izolace s dalšími systémovými řešeními je možné splnit požadavky týkající se příslušné energetické náročnosti. Díky tomuto řešení můžete výrazně snížit náklady spojené s užíváním objektu.

Pokud hledáte pokročilou tepelnou izolaci, přejděte na  https://balex.eu/cz/produkty/termoizolace-thermano. Najdete zde tenké, ale zároveň maximálně účinné desky, které vám pomohou vytvořit efektivní zateplení i ve velice složitých podmínkách.

Co je charakteristické pro panely řady Thermano?

Panely Thermano jsou v oblasti tepelné izolace na velmi vysoké technologické úrovni. Struktura materiálu se skládá z uzavřených buněk polyuretanu, které jsou z každé strany chráněny speciálním vícevrstvým obalem s příměsí hliníku. Díky vysoké pevnosti polyuretanu jsou panely odolné proti stlačení. Nehrozí tak deformace povrchu materiálu, ani při větším zatížení. Inteligentní konstrukce desky a odolnost vůči nasákavosti znamenají, že materiál nemění své vlastnosti ani po uplynutí několika let, a to ani pokud je vystaven nepříznivým provozním podmínkám.

Polyuretan je nejúčinnějším tepelným izolantem, protože má nejnižší hodnotu součinitele tepelné vodivosti. To znamená, že i tenká deska dokáže nabídnout lepší ochranu proti úniku tepla než běžné izolační materiály. Díky své lehkosti mohou být panely Thermano použity i v tepelně namáhaných místech a oblastech, kde není možné zvětšit tloušťku stěny.

Panely Thermano patří mezi univerzální izolační materiály. Jednotlivé druhy desek lze použít na šikmé i ploché střechy (včetně zelených) a také na stěny, stropy a podlahy budov. Důležité je, že některé druhy panelů řady Thermano lze použít i v agresivním prostředí.

Kam dál?
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Vdovec po Pilarové sklidil obrovský obdiv za to, co udělal na její památku. Splnil Evě její přání a...

Styl

Čtyřikrát zkontrolovat zamčené dveře nebo vypnutou troubu, to je OCD. Zní to legračně, ale sranda to...

Tech

Závody ve vývoji hypersonických zbraní jsou v plném proudu. Americký tajný projekt Mayhem bude stroj...