Zápach z koše bude minulostí. Vsaďte na osvědčené triky, které s nepříjemným odérem rychle zatočí

 Tipy a inspirace 
02. června 2021 08:27 / Eva Vogelová
  0
📷
5 fotografií v galerii
Zhruba jednou až dvakrát týdně koš na odpadky vydrhněte jedlou sodou  Depositphotos
Je silný závan z odpadkového koše to první, co ucítíte, když ráno vstanete z postele? Nežádoucí odér vám může zkazit náladu již na počátku dne. Na nepříjemný zápach si nemusíte zvykat, lze jej totiž zlikvidovat velmi jednoduchými způsoby.

Odpadkový koš nemusí hned vonět po růžích, úplně stačí, když nebude páchnout. Každý týden je potřeba ho umýt, ale pochopitelně to nemusíte dělat každý den po vyhození odpadků. Denně drhnout koš na odpadky není příliš efektivní, jde spíše o ztrátu času. Poradit si však můžete i jinak a zabere vám to minimum času.   

Stelivo pro kočky

Máte v domácnosti kočku? V tom případě, se nejspíš zaradujete, protože neutralizovat zápach z odpadkového koše vám pomůže právě kočičí stelivo. Pohlcuje totiž tekutiny a nepříjemný odér. Na dno koše nasypejte hrst steliva a poté do něj můžete začít házet odpadky. Bohatě si vystačíte s levným produktem, nemusíte si kvůli němu vyčerpat peněženku.  

Dřevěné uhlí

Pohltit nepříjemné pachy dokáže i dřevěné uhlí. Použít ale můžete i aktivní uhlí. Výběr je na vás. Stačí vzít jeden uhlík, rozdrobit ho na menší kousky a nasypat jej na dno koše. Pokud je již koš částečně odpadky naplněný, můžete rozdrobené uhlí nasypat i na ně. Do druhého rána by měl být nechutný odér téměř pryč.  

Jedlá soda

Jedlá soda dokáže v domácnosti zázraky. Má bělicí účinky a dokáže rozpustit mastnotu. Můžete s ní vyčistit připálené nádobí, skvrny na koberci nebo oblečení a vyleštit stříbrné příbory. Kromě toho také pohlcuje nežádoucí zápachy.

Na dno koše vysypejte jednu čtvrtinu hrnku jedlé sody a večer z něj již neucítíte žádný závan, i když tam odpadky již budou. Zhruba dvakrát týdně můžete pomocí jedlé sody odpadkový koš i vydrhnout. Stačí, když ji smícháte s vodou v poměru jedna ku jedné, aby vám vznikla hustá kaše. 

Citronová kůra

Máte rádi vůni citronů? V tom případě jeden oloupejte a slupky dejte na dno koše. Poté do něj můžete házet odpadky. Citronovou kůru můžete vhodit i mezi smetí, abyste měli jistotu, že dokáže nepříjemný odér neutralizovat. Podobně účinkuje i pomeranč. Přečtěte si také, co dokáže obyčejná brambora. Vyzkoušejte triky našich babiček.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herečka Lucie Zedníčková podstoupila liposukci břicha. Už nechtěla vypadat jako těhotná

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Tech

Satelit NASA objevil rostoucí ostrov uprostřed Pacifiku. Je jen několik dní starý a už se rozrostl na 24...