Pokud plánujete zařizovat dětský pokoj, hlavně nic nemalujte na zdi, radí designéři

 Interier 
15. ledna 2020 13:41 / Mirka Malá
  4
📷
4 fotografie v galerii
Zařízení dětského pokoje by se mělo měnit s věkem dětí Pinterest
Čekáte přírůstek do rodiny a chystáte se zařizovat poprvé dětský pokoj? Hlavní rada designérů v takovém případě je jasná. Hlavně nic nemalujte na zdi.

Pokud právě zařizujete pro svoje miminko dětský pokoj, rozhodně se nepokoušejte o nějaké malůvky na stěnách. Dítě totiž rychle poroste a najednou by na stěnách svého pokoje mělo třeba krtečka nebo nějakého medvídka.

Designéři proto radí, abyste v případě, že toužíte stěny dětského pokoje nějak vyzdobit, raději zvolili tapety, které snadno strhnete a nahradíte je novými motivy, které budou přímo úměrné věku a zálibám vašeho rostoucího potomka.

Do dětského pokoje se hodí chladné odstíny

Pokud se rozhodnete dětský pokoj pouze vymalovat a přemýšlíte, jakou barvu zvolit, tak sáhněte po některém z chladných odstínů. Děti potřebují v pokoji barvy, které mají příznivý vliv na jejich náladu a přispívají k jejich psychické pohodě. Zpříjemnit jim pokojíček můžete pestrobarevnými doplňky v podobě dětských plakátů s pohádkovými motivy.

Doplňky jsou důležité

Hned jak máte základ pokoje hotový, tedy vymalované či vytapetované stěny a plakáty pověšené, pusťte se do kreativní složky dětského pokoje. Trendem posledních let jsou stany, ať už jde o klasický "áčkový" dětský stan, nebo dětské “teepee”. Obě verze stanu budou děti brát jako svoji bezpečnou skrýš. Navíc si v takovém stanu skvěle vyhrají se svými kamarády. Do stanu dejte dětem polštářky a dečky, protože určitě nebude výjimkou, že si v něm občas i zdřímnou.

Pokud chcete ještě podpořit kreativitu vašich dětí, můžou vymalované stěny posloužit jako nosič kreativních doplňků. Pověsit se na ně dají třeba vybarvovací plakáty a děti samy mohou vyrobit různé koláže, které si pak na stěny svého pokoje pověsí. Dále čtěte: Mnoho lidí si v ložnici zbytečně vytváří stresové prostředí.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Leonardo DiCaprio to už přehání, shodují se fanoušci. Jeho nejnovější modelce je totiž jen devatenáct

Styl

Konopí u žen i mužů dokáže přivodit mnohočetný orgasmus, zvyšuje libido a dodává chuť na sex, ukazují...

Tech

Tankery KC-10 jdou do důchodu. Stroje s přezdívkou Big Sexy nahradí KC-46 Pegasus