V sušičce zůstalo mokré prádlo? Nezoufejte!

Ne každá závada potřebuje rovnou opraváře!
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
10. února 2017 08:59 / internet
  0   0
Minule jsme doporučovali sušičku jako výborný nástroj, který ušetří spoustu času a starostí se žehlením. Co když se ale něco porouchá a v sušičce zůstane mokré prádlo? Poradíme, co dělat. A věřte, často nemusíte ani volat opraváře.
Nejnovější

Nebojte se kaktusů!

Moderní sušičky jsou poměrně složitá zařízení. Všechny sušičky s nižší spotřebou mají tzv. tepelné čerpadlo. Teplo, které se v sušičce vytvoří se prostě jen nevyfoukne ven, ale odebírá se z kondenzované vody a zase se vhání dovnitř. A právě při tomto procesu snadno dojde k problémům.

Nepodceňujte čištění filtrů

I v případě údržby sušičky je důležité čištění filtrů, které sušička obsahuje. Bývají dva. Jeden jemný a druhý hrubší, spodní. Jejich cílem je zachytávat prachové částice a různé chlupy z prádla. Je potřeba je zachytit, aby dobře fungovalo tepelné čerpadlo. A když se prach dostane za filtry, je tu problém.

Tepelné čerpadlo zanesené prachem zabraňuje předávání energie, ta se nedostává do bubnu sušičky a prádlo v něm zůstane vlhké i když proběhne třeba i několik cyklů. Pomoc je přitom velmi jednoduchá a účinná.

Nachystejte si vysavač

Zákrok lze provést pouze u sušiček, kde máte možnost přiložit hubici vysavače ke kovové mřížce výměníku tepelného čerpadla. U některých sušiček toto není možné a vy jste odkázáni na zásah servisu. Zvažte proto tuto skutečnost před nákupem zařízení.

Odstraňte spodní filtr a opticky zkontrolujte mřížku výměníku. Velmi pravděpodobně budou průduchy zalepené vlhkým textilním prachem. Vysavačem proto mřížku pečlivě vysajte. Můžete na hubici nasadit i kartáček, který pomůže mechanicky uvolnit vrstvy nánosu. Během pěti minut je vše vyčištěno a vaše sušička bude opět výborně fungovat.

📷
1
fotografie
Bronislava Silná | inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Miloš Forman přiznal: Docházejí mi síly!

Zprávy

Papež František opět šokuje: Odvážným prohlášením zaskočil i ateisty!

Dům a zahrada

Co do kuchyně místo obkladů?

1. Chlebovská předvedla půl roku po porodu dokonalou postavu v plavkách

2. Bývalá Bond girl je chodící kostra. Manželství s Charlie Sheenem ji zničilo!

3. Kim Kardashian v bikinách: Od fanoušků dostala slušnou sodu! Vypadáš jako monstrum!

4. Šoubyznys umí překvapit. Jak se Martin Maxa vypořádá se zcela nečekanou nabídkou?

5. Neuvěřitelná Kate Upton nahoře bez! Své přírodní pětky zakrývala pouze rukama!