خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Osvědčené tipy, jak vánočně provonět dům • Bydlení / inStory.cz
 

Osvědčené tipy, jak vánočně provonět dům

Františky a koření - dobrý způsob pro vánoční vůně
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
24. prosince 2017 07:03 / Shutterstock
  0   0
Každý člověk má určité situace spojené s určitými vůněmi. Jak umocnit zážitek z vánočních svátků? Poradíme, na co určitě nezapomenout.
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Vůně vánočního stromečku

K vánočnímu období jednoznačně patří vůně vánočního stromu. Je dlouhodobá, nevtíravá a příjemná. Stromek, který je skladován v chladné místnosti či dokonce venku, se v teplém pokoji nádherně rozvoní. Tuto vůni si mohou užít i ti, kdo si pořídí stromek umělý nebo mají strom v květináči. Stačí si opatřit živé větve, které snadno najdete nebo zakoupíte na trhu. Čím čerstvější a smolnější, tím lepší. Vůně bude intenzivnější. Nepoužívejte umělé vůně ze sprejů.

Vůně cukroví

Mnoho příjemných čichových podnětů vám dodá i vůně cukroví. Protože už na svátky samotné bývá vše hotovo a v krabicích a lidé mají tendenci vše uklidit, mohou tím mnohé příjemné vůně překrýt čisticími prostředky. Dopřejte vůním prostor umístěním vhodného koření do misek. Ty pak rozmístíte v bytě, abyste dosáhli kýženého efektu. Doporučujeme skořici, vanilku, ale třeba i kávová zrna či trochu rumu.

Vůně svíček, purpury a „františků“

Většina lidí má doma už v předvánočním období různé svíčky. Pravidelně je používejte, jejich vůně přidá na sváteční atmosféře. Nezapomínejte ani na staré dobré zvyky s purpurou či si prostě pořiďte „františka“, onen jehlan, který když je shora zapálen, vypouští dým a krásně vánočně voní. Pozor jen na to, aby někdo z hostů nebyl na tyto vůně citlivý. Pak by se mohla idyla proměnit v problém. Někdo dává přednost vonným olejům a lampám. V takovém případě volte orientální exotické vůně, které nejsou pro náš nos běžné. Umocní tajemnou atmosféru.

Vánoce umocní i oheň v krbu

Své udělá i oheň v krbu nebo krbových kamnech. Vůně hořícího dřeva a vizuální zážitek plamenů, které se třepotají nad hořícím dřevem, je mocným momentem, který posune vaše prožívání Vánoc na úplně jinou úroveň.

Vánoční zvyky držte i v dalších dnech

Různé vánoční zvyky jsou určeny pouze pro štědrovečerní hostinu. Pokud ale jde o vůně, které máme s vánočními svátky spojené, můžeme je tvořit i v období, které následuje. Prodloužíme si tak vánoční atmosféru a užijeme víc toho, co jsme třeba pro zmatky kolem příprav neužili ten první večer.

📷
1
fotografie
Bronislava Silná | inStory.cz
Kam dál?
Nebaví vás žehlit? Nemusíte!
Pokud chcete předejít bolestem zad, zaměřte se na zdravé sezení
Tomu neuvěříte! Škrábance na dřevěném nábytku odstraníte ořechem!
Komentáře

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Včely versus vosy a sršni. Které bodnutí bolí více?

Tech

Líbí se vám květina ale neznáte její název? Stačí ji vyfotit a o zbytek se postará chytrá aplikace

Dům a zahrada

Důležitá věc při výběru pracovní desky v kuchyni, na kterou lidé běžně zapomínají