Jak vybrat dekorativní a vánoční osvětlení

Vánočnímu osvětlení již dnes vévodí LED diody.
 Interier 
20. prosince 2016 22:03 / Internet
  0   0
Důležitým bodem při zdobení domu je správný výběr světelné vánoční dekorace. 

Vánoční osvětlení? Bez světla by Vánoce přišly o své kouzlo. Bohužel se na českém trhu objevila celá řada nekvalitních výrobků, jež měly na svědomí celou řadu neštěstí, které pak následně zaplnily černé kroniky. 

Svíticí kabely: Tradiční vánoční osvětlení v podobě LED kabelů představuje solidní základ pro stylové osvětlení. Díky plastovému obalu je tento typ vánočního osvětlení velmi odolný a vhodný i na venkovní použití.
Světelné LED řetězy: Při výzdobě vašeho domu se neobejdete ani bez LED řetězů, které jsou k dostání v různých délkách i barvách. Rovněž se dají použít i na zahradě, terase či balkóně. A to nejen v zimě, ale během celého roku při nejrůznějších příležitostech, od rodinných oslav, přes párty s kamarády až po svatby v rodinném kruhu.
Světelné LED deště a sítě: Působivý výsledný dojem za všech okolností zanechají také LED deště a sítě, které jsou stejně univerzální jako světelné kabely a řetězy. Záplava světel působí opravdu velmi romanticky a nadčasově, takže ani po pár sezónách tento typ LED osvětlení nevyjde z módy.

Oslnivé světelné dekorace: LED dekorace

 
Jestliže už máte jasno v tom, jaké řetězy a kabely budou k osvětlení vašeho domu či zahrady zapotřebí, potom věnujte pozornost dalším světelným dekoracím, díky nimž bude výsledek vskutku dokonalý!

Svítící LED rampouchy: Téměř k nerozeznání podobné skutečným rampouchům jsou světelné rampouchy, které stylově ozdobí nejen krov vaší střechy, ale i interiér vašeho domu. A tam, kde je zima na rampouchy skoupá, se postarají o tu pravou zimní romanci navzdory rozmarům počasí.
Svítící LED koule a kužely: Méně obvyklé tvary vám pomohou vytvořit originální dekoraci, která rovněž působí slavnostním dojmem.
Svítící LED stromy: Stromeček a Vánoce, jedno bez druhého si neumíme představit. Neomezte se však pouze na klasický ozdobený stromeček. Vstup do vašeho domu značně vylepší například elegantní LED strom.
Svítící LED hvězdy: K Vánocům rovněž neodmyslitelně patří svítící hvězdy, které jsou pomyslnou třešničkou na dortu nejen na vánočním stromečku, ale se skvěle vyjímají také u vchodových dveří a podobně.

Na co myslet při výběru vánočního osvětlení?

Při nákupu vánočního osvětlení si ujasněte rozmístění, délku a barvu žárovek. V případě rozmístění promyslete, jaké prostory bude vánoční osvětlení zdobit. Následně orientačně změřte, jak dlouhé řetězy či kabely budete potřebovat. No a v neposlední řadě vyberte vhodnou barvu. Základní barvou je bílá. Ta může mít teplý nebo studený odstín, samozřejmě lze pořídit i jiné barvy. V této fázi myslete na to, že méně je někdy více a volte spíše jednobarevné řešení, aby celková vánoční výzdoba nepůsobila až příliš kýčovitě. Nicméně důležité je, aby se líbila zejména vám. Přece jen si dům a zahrádku zdobíte kvůli sobě.
Důležitou součástí výběru vánočního osvětlení jsou rovněž informace o samotné výrobě a parametrech osvětlení. Na každém výrobku musí být uvedeny údaje o zemi, ze které pochází, dále počet žárovek a parametry IP. Parametry IP označují bezpečnost osvětlení. Čím je číslo vyšší, tím je lepší a bezpečnější. Vánočním světlům pro použití v bytě stačí standardní ochrana, tedy označení IP20. Na světlech pro venkovní použití musí být označení IP44 a vyšší.
POZOR: Pokud je na výrobku uvedeno, že je osvětlení pouze interiérové, rozhodně jej nedávejte ven. V případě LED osvětlení není třeba tento problém řešit. Umožňuje totiž použití ven i dovnitř.

Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Pohádková okna pomocí závěsů a záclon. Inspirujte se!
Styl Shabby chic si zamilujete
Zelená je barva roku!
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Špinarová věděla, že umírá! Něměla sebemenší šanci přežít!

Zprávy

Tohle opatření se rozhodně líbit nebude! Ministr hodlá zarazit dotace! A dobře dělá!

Dům a zahrada

Vybíráte plot? Máme nápad!

1. Gwyneth Paltrow šokovala svým přiznáním! Rozhodně to není taková květinka, jak vypadá!

2. Aneta Vignerová na mušce: Co jí fanynky tolik závidí?

3. Bývalá partnerka Michaela Kocába Lejla Abbasová je těhotná! Kdo je otcem?

4. Dcera Eminema vyrostla do krásy. Podívejte se, jak je podobná tátovi!

5. Průšová se pochlubila super žhavou fotkou v bikinách! Tělo má lepší než před 15ti lety!