خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Jak vybrat správný vánoční stromeček • Bydlení / inStory.cz
 

Jak vybrat správný vánoční stromeček

Vánoční strom může být krásným doplňkem interiéru
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Interier 
07. prosince 2016 08:52 / Shutterstock
  1   0
Vánoce klepou na dveře a prodej vánočních stromků je v plném proudu. V tomto článku poradíme s výběrem i s tím, jak udržet stromek co nejdéle čerstvý.
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Klasický strom

Tradiční je použití klasického stromu, který rostl v lese přímo pro tento účel. Vybírat se může z různých typů. Smrky jsou krásně husté, ale jejich větve většinou mnoho neunesou a brzy opadávají. Borovice déle vydrží, ale bývají řidší a jsou často nerovné. Proto je velmi žádaným druhem jedle v nejrůznějších svých variantách.

Jak vybrat a jak se starat

Strom, který si kupujeme by měl být na první pohled v pořádku, čerstvý a svěží. Pokud tak nevypadá, znamená to, že ho firma uřízla už dávno a špatně skladovala. Možná je nyní levnější, ale tato sleva nestojí za to. Protože strom obvykle kupujeme s předstihem, abychom si mohli dobře vybrat, je důležité, jak se stromem naložíme až do Štědrého dne. Většina z nás tuší, že je dobré stromek skladovat v chladu a dát do vody. Už se ale tolik neví, že je zapotřebí, aby byla ponořena pod hladinu i kůra. Pokud si totiž necháme prodejcem oříznout spodek stromu kvůli stojanu a postavíme strom do mělké nádoby, strom vodu nepřijme. Také se doporučuje seříznutí kmene o několik centimetrů – podobně jako tomu je u květin. Čerstvý řez zajistí lepší příjem vody.

Umělý strom

Pro někoho jde o dobré řešení. Díky tomu, že současné umělé stromy nevypadají jako upletené z kartáčů na láhve nemusí ani jít o designovou tragédii. Přicházíme ale o všechny vedlejší efekty „živého“ stromu – o vůni a energii. Proto mnozí, kdo nemohou mít v bytě celý vánoční stromek volí variantu pěkné čerstvé větve, kterou ozdobí podle svého vkusu. Zastánci umělých stromů tvrdí, že jsou ekologické. Vzhledem k plastu, ze kterého jsou vyrobeny o tom lze vést vážnou polemiku.

Strom v kontejneru

Jde o zajímavou alternativu pro ty, kdo nechtějí mít „na svědomí“ každý rok jeden strom. Zasadíte svůj vánoční strom do kontejneru. Přes rok pěstujete na zahrádce nebo na balkóně. V období před Vánocemi ho postupně aklimatizujete na vyšší teplotu v místnosti. Nejlépe je ho umístit na dva týdny na světlé a chladné chodbě a pak na několik dnů do pokoje, kde slavíme Vánoce. Potom ale musí tento opravdu živý strom zase na chodbu a pak ven. V místnosti by totiž začal do delší době rašit a to by se mu stalo v mrazu potom osudným.

📷
2
fotografie
Bronislava Silná | inStory.cz
Kam dál?
Potřebujete často měnit polohu nábytku? Namontujte kolečka!
Dítě potřebuje bezpečný domov! Víte, jak na to?
Běloskvoucí záclony za pár minut? Žádný problém
Komentáře

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Místo, kde se zrodila největší katastrofa v historii civilní dopravy

Tech

NASA umožnila svým konstruktérům návrat k nukleárnímu pohonu vesmírných lodí

Dům a zahrada

Hledáte psa do bytu? Nejlepší je lvíček