خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Pět míst, která bakterie milují • Bydlení / inStory.cz
 

Pět míst, která bakterie milují

Pokud je podceníte, způsobíte si zdravotní potíže
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Interier 
31. března 2018 06:54 / Shutterstock
  2   0
Vaše obydlí je běžně zamořené obrovským počtem bakterií. Kromě kuchyně, ložnice či obývacího pokoje si libují i v předmětech, které denně používáme. Nevěříte?
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Mobilní telefon

Bez mobilního telefonu si neumí představit den snad nikdo z nás. Vstáváme s ním, celý den ho máme u sebe a mnoho lidí s mobilem u lůžka i usíná. Málokdo si však připouští, že jde o jednu z nejvíce bakteriemi zamořených věcí, kterou máme v rukách.

Telefon si denně přikládáme k uchu a k tváři, pokládáme ho na stůl či v autě a dáváme ho do kapes. Všude se nacházejí bakterie. Díky mobilnímu telefonu si bakterie z rukou vkládáme prakticky až do úst. Přitom čištění mobilu je jednoduché, stačí ho jednoduše přetřít papírovou utěrkou s desinfekčním prostředkem.

Dálkové ovládání

Řada lidí při vaření sleduje televizi. Pokud přepínáte program, měli byste zbystřit. Bakterie se snadno mohou z ovladače přenést do jídla. Pro jistotu bystě měli ovladač čistit každý druhý den. Je to jednoduché a podobné jako u mobilního telefonu, stačí papírová utěrka s desinfekčním prostředkem.

Kabelka a peněženka

V kabelkách a peněženkách se nachází opravdu velmi mnoho bakterií. Stafylokok či salmonela se klidně mohou usídlit vedle kosmetické výbavy. Mohou za to bankovky, které jsou nejšpinavější věcí v kabelkách. Například virus chřipky může na papírové bankovce přežívat více než deset dnů.

Mince jsou naopak antibakteriální. K vyčištění vnitřku kabelky poslouží vysavač. Ideální je, když se kabelka dá vyprat. Pokud to lze, udělejte to aspoň jednou za čas. Pokud jsou na kabelce skvrny, nečistoty nebo zašlá špína, můžete použít i čistící krém.

Dřevěné podlahy

Na podlaze se hromadí prach, což je ideální prostředí na množení prachových roztočů. Na jejich čištění řada lidí používá jen vysavač, který odstraní prach a špínu. Roztoči ale zůstanou na podlaze. Podlahy je potřeba vyčistit vhodným prostředkem i na mokro. Jak se zbavit bakterií i na jiných místech bytu, jsme psali zde.

📷
4
fotografie
Jan Novák | inStory.cz
Kam dál?
Jednoduché rady, jak mít doma nadčasový interiér
Jak vyčistit obrazy
Zelená barva přinese do vašeho bytu jaro
Komentáře

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Univerzální lék na většinu nemocí? Zní to jako sci-fi, ale brzy by se mohlo jednat o realitu

Tech

Nová aplikace Google. Dobrá zpráva pro majitele smartphonů s Androidem

Dům a zahrada

Provoňte si domov přírodními jarními aromaty