خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Jak vyčistit rezavou skvrnu ve vaně či toaletě • Bydlení / inStory.cz
 

Jak vyčistit rezavou skvrnu ve vaně či toaletě

Rezavá voda může způsobit pohromu. Máme rady jak na skvrny.
 Tipy a inspirace 
26. srpna 2017 16:44 / Shutterstock
  38   6
Někdy se stane, že teče rezavá voda. A někdy se přihodí, že tato rez zanechá stopy v umyvadle, vaně nebo záchodové míse. Máme několik tipů na odstranění skvrn.
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Trocha domácí chemie

Účinným prostředkem na rezavé skvrny je směs vinného octa a obyčejné kuchyňské soli. Připravte tento čistič smícháním 50 ml octa a jedné lžíce soli. Pokud potřebujete větší množství, není problém. Roztok ohřejte na 70 stupňů. Pak potírejte skvrny a nechte působit alespoň 20 minut. Poté samozřejmě důkladně opláchněte. V případě potřeby postup opakujte.

Další domácí možnosti

Na rez jsou účinné i další prostředky, které možná máte běžně doma. Jednou z nich je kyselina citronová. Tu používejte ve formě koncentrovaného roztoku. Nanášejte na postižená místa a nechte opět nějakou dobu působit. Pak všechno důkladně opláchněte.

Na některé typy skvrn postačí obyčejný ocet. Jestliže je totiž skvrna spojena s vodním kamenem, stačí, když ho ocet rozpustí a spolu s kamenem zmizí i rez. Bude-li mít ocet vyšší teplotu, bude účinnější.

Prodávané prostředky

Mezi dobře působící prostředky se řadí různé odrezovače, které obsahují kyselinu fosforečnou. Zakupte ve své drogerii a použijte podle návodu výrobce.

Jedním z hodně účinných prostředků je Pulirapid na rez a vodní kámen. Vyčistí vaše umyvadlo, vanu či WC do vysokého lesku. Možná máte dobré zkušenosti s jinými výrobky. Podělte se o ně v diskuzi pod článkem.

Bronislava Silná | inStory.cz
Kam dál?
Zbavte se kabelů, použijte podlahové zásuvky
Dětský pudr a jeho využití v domáctnosti
Obrazy v interiéru stoupají v oblibě
Komentáře

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Vlkům se u nás daří. Objevili se už i na Litoměřicku, kde také přibývá napadených ovcí

Tech

Inženýři sestrojili unikátního robota, který během chvíle dokáže smontovat nábytek

Dům a zahrada

Rybenka: Žije s vámi na záchodě a nemá ráda vanilku. Víte čím je ale užitečná?