خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Vyrobte si chytrou televizi sami • Bydlení / inStory.cz
 

Vyrobte si chytrou televizi sami

USB port, HDMI připojení, napájení. Tohle umí víc než každá Smart TV.
 Tipy a inspirace 
22. srpna 2017 13:16 / Shutterstock
  72   10
V posledních letech se neustále ženeme za něčím, co je „chytré“. Už nestačí chytrý mobil, ale potřebujeme i televizi, která umí něco navíc. Poradíme, jak se vyhnout lákání výrobců a mít televizi ještě chytřejší.
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Co vlastně je chytrá televize

Chytrá televize je docela obyčejná televize, která je uvnitř doplněna obvody pro zpracování internetu a má předinstalované určité programy, které umožňují s internetem pracovat. Taková televize umí třeba zobrazit videa z youtube nebo z dalších služeb. Umí samozřejmě pouštět videa z disku nebo prohlížet vaše fotografie z dovolené. Podle úrovně výbavy umí ještě i jiné věci.

Jak proměnit obyčejnou televizi na chytrou

Pokud jste si zakoupili obyčejnou televizi a nemáte žádné smart funkce, nezoufejte. Televize zakoupené v posledních pěti i více letech jsou vybaveny vstupem HDMI a do tohoto vstupu můžete připojit výstup z tzv. PC Sticku. Což je vlastně tyčka o velikosti poněkud přerostlé flešky, která v sobě obsahuje kompletní počítač. Podle svých preferencí můžete pořídit zařízení s androidem nebo s Windows. A pak už pracujete tak, jak jste zvyklí na normálním počítači, případně s výhodou použijete různé aplikace, které jsou uzpůsobené provozu na velkých obrazovkách.

Co ještě bude třeba

Záleží na tom, zda je pro vás příjemné ovládat vše jak jste zvyklí od počítače, tedy klávesnicí a myší. V tomto případě bezdrátovou, kterou budete mít před sebou na stole. V nouzi samozřejmě stačí jen myš, klávesnici si můžete vyvolat virtuální na obrazovce. Ale existují i různé ovladače, které v sobě ukrývají i miniaturní klávesnici a touchpad, případně existují systémy, které zvládají ovládání přes klasický dálkový ovladač. Některým se může hodit USB rozbočovač, neboť zařízení má buď jeden, nebo dva USB porty.

Výkon a cena

Nečekejte, že pomocí tohoto malého počítače budete moci hrát na televizi náročné hry. K tomu zařízení není určeno. Většinou je uvnitř procesor Atom, který pohodově zvládá jednoduchou kancelářskou práci, prohlížení internetu, přehrávání videí a to v novějších verzích i videí ve 4K. Stačí i na jednoduché hry s nenáročnou grafikou. Výhodou PC Sticku je nízká spotřeba v řádu jednotek wattů a oproti výkonnému počítači, který byste si mohli k TV připojit také je hlavně o dost levnější. Celé zařízení i s platnou licencí Windows pořídíte už od zhruba 2500 Kč v případě starších verzí a zhruba o tisíc korun více dáte za novější a výkonnější verzi. Tyto mini počítače mají obvykle 32 GB úložného prostoru a 2 GB RAM. Existují i vybavenější verze, které už cenově šplhají výš. Záleží také na konkrétním výrobci.

Bronislava Silná | inStory.cz
Kam dál?
Vyrobte si krásné a originální ozdoby na vánoční stromeček
5 největších mýtů o pasivních domech!
Mechové obrazy se staly hitem. Jsou krásné a ještě vás zbaví stresu!
Komentáře

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Jak to ve skutečnosti bylo s pásem cudnosti? Největší mýty, kterým lidé stále věří

Tech

Český zbrojařský holding předvedl na veletrhu obranných technologií v Paříži unikátní raketomet

Dům a zahrada

O zahradní trampolínu je nutné pečovat i v létě. Čemu je nutné věnovat největší pozornost?