خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Singl život se výrazně projevuje na interiéru bytu • Bydlení / inStory.cz
 

Singl život se výrazně projevuje na interiéru bytu

Čím dál více lidí upřednostňuje singl život, a to se odráží i v trendech vybavení bytu.
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Interier 
05. srpna 2017 09:01 / Shutterstock
  9   11
S velkým nárůstem single domácností na úkor klasických rodinných modelů řeší návrháři a architekti zcela odlišné problémy v zařizování interiérů než v předchozích generacích. Dřívější byt s celoplošným kobercem, plyšovou sedačkou, nábytkovou stěnou a středobodem pokoje v podobě televize je už minulostí.
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Ekonomicky soběstačná mladá dáma si žádá svébytný domov, který bude zcela odlišný od příbytku rodiny s malými dětmi. Jiné nároky na bydlení má také soběstačný muž. Čím dál rozšířenější singl život zkrátka výrazným způsobem zasáhl do trendů v zařizování interiérů.

Single manažerka

Mladých žen, které mají dobrou práci, jsou krásné a pěstěné a přesto žijí samy, je čím dál více. Svůj byt či dům mají vybudovaný a zařízený podle svého vkusu a výlučně pro svoje potřeby. Romanticky založené duše rády volí například sněhobílou keramickou dlažbu s designem mramoru, evokující nevinnost a čistotu. Jemně pastelově vymalované zdi a romantický nábytek pak podtrhnou nadčasově křehký až zámecký vzhled celého ryze ženského interiéru.

Výstřednější typy upřednostňují například design ledové plochy, třpytivý glamour styl nebo oblíbené astrologické motivy. Pak už záleží na citlivé volbě barev stěn, které mohou být tón v tónu nebo naopak nečekaně kontrastní. V tom případě bude nejlepší kombinací ultramoderní velmi lesklý lakovaný nábytek, který je mimochodem nejžádanější i do kuchyní.

Střídměji cítící podnikatelky dávají přednost elegantním podlahám a obkladům s dekorem dřeva nebo kamene, jež svým přírodnějším laděním navodí sympatickou atmosféru pro barevně umírněnější domácnost. V bytě obvykle vévodí kvalitní materiály nejen nábytku, ale i dekoračních látek a dalších doplňků. Vše podtrhují příjemné hnědé a šedé barvy s případnými akcenty výrazných artefaktů.

Mužské teritorium

Soběstačný muž, který žije jako single, si obvykle buduje domov v ryze pánském stylu. Co to znamená? Například střízlivou eleganci kombinuje s dokonalým pohodlím a minimálními nároky na údržbu. Preferuje podlahové vytápění a také vzhled mramoru. Zejména v koupelně z imitace mramoru černé nebo temně zelené varianty se mužům často líbí lesklé kovové úchyty, zářivě bílá sanita a minimum zdobných prvků. Funkčnost a stabilita, to jsou hlavní rysy mužských preferencí.

Rodina

Dům pro rodinu s dětmi musí korespondovat s potřebami malých i velkých. Pro ně je na výběr pestrá škála možností. Podlahové vytápění zajistí celé rodině příjemný komfort a dřevěný nábytek dokreslí pohodové a přátelské klima. Pak už záleží na individuální šikovnosti při výběru doplňků, aby se členové rodiny v takovém domě cítili opravdu příjemně.

📷
4
fotografie
Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Vestavěné skříně nejsou pro každého
Do malých bytů jsou ideální lavice. Vracejí se znovu do módy
Toxických látek v bytě se můžete zbavit i pomocí rostlin
Komentáře

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Jak to ve skutečnosti bylo s pásem cudnosti? Největší mýty, kterým lidé stále věří

Tech

Český zbrojařský holding předvedl na veletrhu obranných technologií v Paříži unikátní raketomet

Dům a zahrada

O zahradní trampolínu je nutné pečovat i v létě. Čemu je nutné věnovat největší pozornost?